El. MŚ 2018: Cofnięto karę zawieszenia Messiego na cztery mecze

Krzysztof Sobczak
05.05.2017 15:35
Lionel Messi
fot. PAP/EPA

Komisja odwoławcza Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) cofnęła karę zawieszenia na cztery mecze Lionela Messiego za znieważenie sędziego w meczu z Chile. Argentyńczyk będzie mógł zagrać w czterech pozostałych spotkaniach eliminacji mistrzostw świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

23 marca, gdy Argentyna pokonała Chile 1:0, Messi obraził jednego z sędziów liniowych. Incydent zarejestrowały kamery telewizyjne. Na podstawie tych materiałów FIFA wszczęła postępowanie i kilka dni później ukarała gwiazdora Barcelony, który w meczu z Chile strzelił jedyną bramkę (z rzutu karnego).

Zobacz także

Odwołanie od tej decyzji złożył Argentyński Związek Piłki Nożnej.

W wydanym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej FIFA podkreślono, że Komisja Apelacyjna uznała dowody za niewystarczające, aby bez wątpliwości uznać winę Messiego.

Messi nie będzie musiał również zapłacić grzywny w wysokości 10 tysięcy franków szwajcarskich.

Argentyńczyk odbył już część zawieszenia - nie wziął udziału w spotkaniu z Boliwią 28 marca, przegranym 0:2. "Albicelestes" czekają jeszcze mecze z Urugwajem, Wenezuelą, Peru i Ekwadorem. Gdyby kara nie została cofnięta, Messi mógłby wrócić do gry dopiero w tym ostatnim.

W tabeli turnieju kwalifikacyjnego strefy południowoamerykańskiej Argentyna zajmuje piąte miejsce z 22 punktami. Prowadząca Brazylia (33) jest już pewna awansu na mundial, a dalej sklasyfikowane są Kolumbia - 24 pkt, Urugwaj i Chile - po 23.

Miejsce w fazie grupowej MŚ wywalczą cztery najlepsze drużyny, a piąta zagra w barażach z najlepszym zespołem strefy Oceanii.

RadioZET.pl/PAP/KS