Zamknij

El. MŚ 2018: Absurdalna historia, Chile nie zagra na mundialu przez...

Andreas Nicolaides
12.10.2017 09:45
Chile - Brazylia
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Chile nie zagra w mistrzostwach świata 2018. A to przez absurdalną historię z walkowerami. Gdyby chilijska federacja nie "doniosła" na Boliwię, dziś cieszyłaby się z awansu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ostatniej kolejce el. MŚ 2018 strefy południowoamerykańskiej Chile przegrało z Brazylią 0:3 i spadło z 3. na 6. miejsce w tabeli.

Wcześniej federacja tego kraju wnioskowała o ukaranie walkowerem Boliwii. W barwach tej ekipy - w meczach Chile - Boliwia i Peru - Boliwia - zagrał nieuprawniony zawodnik. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i Boliwia przegrała w tych meczach walkowerem. Problem jednak w tym, że Boliwia pokonała wówczas Peru, a z Chile zremisowała. W tych spotkaniach Chile zdobyło więc jeden punkt więcej niż Peru. Po przyznaniu walkowerów - obie tyle samo. A ostatecznie eliminacje Peru zakończyło na pozycji dającej baraże - o ten jeden punkt wyprzedzając właśnie Chile.

Bezpośredni awans do MŚ 2018 wywalczyły z Ameryki Południowej: Brazylia, Kolumbia, Argentyna i Urugwaj. Wspomniane wcześniej Peru w barażach zagra z Nową Zelandią.

RadioZET.pl/AN