El. MŚ 2018: Kolejny popis Hiszpanii, męczarnie Włoch

Krzysztof Sobczak
05.09.2017 22:41
Liechtenstein - Hiszpania
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Hiszpanii pokonała we wtorkowym meczu eliminacji mistrzostw świata Liechtenstein 8:0. Z Izrelem męczyli sie ich grupowi rywale Włosi, natomiast duży krok w kierunku rosyjskiego mundialu zrobiła Serbia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Plavi" ograli na wyjeździe Irlandię 1:0 i na dwie kolejki przed końcem eliminacji mają 4 punkty przewagi nad Walią, która z wielkim trudem pokonała Mołdawię. Pierwszy gola dla Wyspiarzy autorstwa Hala Robsona-Kanu padła dopiero w 80. minucie. W doliczonym czasie gry wynik na 2:0 ustalił Aaron Ramsey.

Zobacz także

Wszystko wskazuje na to, że w Rosji zabraknie Austrii, która znów zawiodła i tylko zremisowała z Gruzją 1:1. Do miejsca barażowego traci już 5 "oczek".

Niezwykle zacięta walka toczy się w grupie I, gdzie cztery drużyny dzielą zaledwie dwa punkty. Liderem jest Chorwacja, ale tyle samo "oczek" zgromadziła Islandia (po 16). Po 14 mają Turcja, która dziś ograła Lukę Modricia i spółkę oraz Ukraina.

Do pewnej niespodzianki doszło w grupie G, gdzie Macedonia zremisowała z Albanią 1:1. Hiszpania, po przekonującym zwycięstwie z Włochami, ze wtorek rozbiła Liechtenstein aż 8:0. Italia z kolei wymęczyła zwycięstwo z Izraelem (1:0).

Wyniki wtorkowych spotkań el. MŚ 2018:

Grupa G:
Austria - Gruzja 1:1
Irlandia - Serbia 0:1
Mołdawia - Walia 0:2

Grupa G:
Macedonia - Albania 1:1
Włochy - Izrael 1:0
Liechtenstein - Hiszpania 0:8

Grupa I:
Islandia - Ukraina 2:0
Kosowo - Finlandia 0:1
Turcja - Chorwacja 1:0

RadioZET.pl/KS