El. ME U-21: Cenne zwycięstwo młodzieżowej reprezentacji Polski

27.03.2018 19:55
Mecz U-21 Polska - Litwa

Polska pokonała Litwę 1:0 (0:0) w rozegranym w Lublinie eliminacyjnym meczu piłkarskich mistrzostw Europy U-21. Podopieczni Czesława Michniewicza objęli prowadzenie w grupie 3

W pierwszej połowie Polacy zdecydowanie częściej byli w posiadaniu piłki, ale nie potrafili przeprowadzić żadnego skutecznego ataku. Zagrożenie stwarzali... stoperzy, którzy główkowali po stałych fragmentach gry - dwukrotnie Mateusz Wieteska w 19 i 40 min. oraz Paweł Bochniewicz w doliczonym czasie tej części spotkania.

Jedyną płynną akcję, zainicjowaną przez Jakuba Piotrowskiego i po jego dośrodkowaniu, uderzeniem głową, ale wprost w ręce bramkarza zakończył w 30 min. Dawid Kownacki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, z tym że Polacy atakowali z większą determinacją.

W 52 min. Konrad Michalak mając przed sobą tylko bramkarza posłał piłkę tuż obok słupka. W 67 i 71 min. Karol Świderski, niedługo po pojawieniu się na boisku, nie trafiał do bramki w dogodnych sytuacjach.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Jedynego gola w tym spotkaniu, po akcji lewą stroną boiska i doskonałym podaniu Kamila Jóźwiaka, zdobył kapitan młodzieżowej reprezentacji Dawid Kownacki.

W 83 min. mogło i powinno być 2:0, ale Świderski w dogodnej sytuacji trafił w słupek. W doliczonym czasie spotkania Kownacki przejął piłkę na własnej połowie boiska i widząc daleko wysuniętego bramkarza strzelił, ale nie trafił do pustej bramki.

Polacy odnieśli skromne, ale zasłużone zwycięstwo i objęli prowadzenie w grupie 3. Pomogła im w tym porażka Danii z Gruzją.