Zamknij

Wojciech Szczęsny kontuzjowany. Nagła zmiana w reprezentacji Polski

Maciej Walasek
28.05.2019 14:27
Wojciech Szczęsny
fot. PAP/EPA

Wojciech Szczęsny kontuzjowany. Bramkarz Juventusu Turyn we wtorek przeszedł zabieg artroskopii kolana. Z powodu zabiegu w kadrze zastąpi go Rafał Gikiewicz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wojciech Szczęsny nie pojawi się na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Bramkarz Juventusu Turyn we wtorek przeszedł zabieg artroskopii kolana, który wyklucza go z czerwcowych meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy z Macedonią Północną i Izraelem.

– Wojtek miał problemy z łąkotką, które wykluczą go z udziału w zgrupowaniu i gry w meczach z Macedonią Północną i Izraelem. Na szczęście nie jest to nic groźnego. Na wtorek miał zaplanowany zabieg artroskopii kolana. Na boisko wróci w ciągu 5-6 tygodni – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.

Wojciech Szczęsny kontuzjowany: Kto go zastąpi?

Jerzy Brzęczek zdecydował, że w kadrze Szczęsnego zastąpi Rafał Gikiewicz. Zawodnik występujący na co dzień w 1. FC Union Berlin ma za sobą bardzo dobry sezon w drugiej lidze niemieckiej, gdzie zagrał w 34 meczach, w których 14 razy zachował czyste konto. Dodatkowo klub Polaka w poniedziałek świętował historyczny awans do Bundesligi. 1.FC Union Berlin w barażach pokonał VfB Stuttgart.

RadioZET.pl/laczynaspilka.pl/MW