El. ME 2020: Włosi zdemolowali Liechtenstein, szalony mecz w Norwegii

26.03.2019 22:42

Włosi zdemolowali Liechtenstein aż 6:0 w meczu eliminacyjnym grupy J do mistrzostw Europy w 2020 roku. W innych spotkaniach Hiszpania pokonała Maltę, a Norwegia po emocjonującym meczu zremisowała ze Szwecją 3:3.

Włochy - Liechtenstein fot. PAP/EPA

Włosi objęli prowadzenie już w 17. minucie. Spinazzola pomknął lewą stroną i dośrodkował na pole karne. Tam Sensi nie miał żadnych problemów i główką skierował piłkę do bramki. W 32. minucie spotkania prowadzenie podwyższył Verratti, który minął trzech obrońców i wbiegając w pole karne, precyzyjnym strzałem na dalszy słupek umieścił futbolówkę w siatce.

El. ME 2020: Włochy - Liechtenstein: Historyczne bramki Quagliarellego

Po dwóch minutach sędzia podyktował rzut karny dla Italii po zagraniu piłki ręką przez Haslera. Do piłki podszedł Fabio Quagliarella, który pewnie wykonał jedenastkę. Tym samym Włoch został najstarszym strzelcem w historii reprezentacji (36 lat i 54 dni). Tuż przed przerwą arbiter znów wskazał na „wapno”. Ręką w obrębie pola karnego zagrał Kauffmann, który po potrzymaniu drugiej żółtej kartki musiał opuścić plac gry. Do futbolówki znów podszedł Quagliarella i skutecznym strzałem podwyższył wynik na 4:0.

Po zmianie stron Włosi kontynuowali totalną demolkę na rywalach. W 55. Minucie na listę strzelców wpisał się Moise Kean. Cztery minuty później gola w debiucie w reprezentacji zdobył Pavoletti.

Włochy - Liechtenstein 6:0 (4:0).

Bramki: Stefano Sensi (17), Marco Verratti (32), Fabio Quagliarella dwie (35-karny, 45+3-karny), Moise Kean (70), Leonardo Pavoletti (76).