El. ME 2020: Powołania Jerzego Brzęczka na mecze z Macedonią Północną i Izraelem

Maciej Walasek
21.05.2019 15:47
Jerzy Brzęczek
fot. PAP/EPA

Powołania do reprezentacji Polski na czerwcowe mecze eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Jerzy Brzęczek opublikował listę piłkarzy, którzy będą mieli okazję pokazać się w meczach z Macedonią Północną i Izraelem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jerzy Brzęczek ogłosił listę piłkarzy powołanych do reprezentacji Polski na czerwcowe mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy w 2020 roku. Selekcjoner biało-czerwonych postawił na zawodników, którzy pojawili się w drużynie podczas marcowych spotkaniach. Do zespołu powraca Maciej Rybus, który wyleczył kontuzję. Być może piłkarz Lokomotiwu Moskwa rozwiąże kłopot trenera z pozycją na lewej obronie.

Mimo że czerwcowe mecze pokrywają się z przygotowaniami ekipy Czesława Michniewicza, która szykuje się do mistrzostw Europy U-21, w kadrze Brzęczka znaleźli się: Robert Gumny, Damian Szymański i Dawid Kownacki. Powołanie otrzymał również Sebastian Szymański.

Powołania Jerzego Brzęczka: Brak Jakuba Błaszczykowskiego

Na liście zawodników nie znalazło się nazwisko Jakuba Błaszczykowskiego. Pomocnik Wisły Kraków pod koniec sezonu Ekstraklasy doznał kontuzji stopy. Reprezentant Polski ma powrócić do treningów w połowie czerwca.

Chociaż piłkarze Piasta Gliwice wywalczyli mistrzostwo Polski, Brzęczek nie wziął pod uwagę żadnego z zawodników Waldemara Fornalika.

Lista powołanych do reprezentacji Polski na czerwcowe mecze do mistrzostw Europy 2020:  

Mecze z Macedonią Północną i Izraelem zostaną rozegrane odpowiednio 7 i 10 czerwca.

RadioZET.pl/MW