El. ME 2020: Dawid Kownacki kontuzjowany. Jerzy Brzęczek potwierdził uraz napastnika

Maciej Walasek
03.06.2019 15:04
Jerzy Brzęczek
fot. PAP

Dawid Kownacki kontuzjowany. O kontuzji reprezentanta Polski poinformował Jerzy Brzęczek na poniedziałkowej konferencji prasowej. - Dawid przechodzi teraz badania - przyzał selekcjoner biało-czerwonych. Na razie nie wiadomo, czy uraz napastnika jest poważny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dawid Kownacki razem z resztą kadry przygotowywał się do kolejnych meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy w 2020 roku. Biało-czerwoni zagrają z Macedonią Północną i Izraelem. Niestety, ale w trakcie treningu, napastnik doznał kontuzji.

– Niestety, Dawid doznał urazu w trakcie treningu. Przechodzi obecnie badania lekarskie. Dopiero po nich będziemy mogli powiedzieć i określić, jak wygląda jego stan zdrowia i jak długa będzie jego przerwa. To nie było starcie z innym piłkarzem, a pechowe uderzenie piłki po dośrodkowaniu. Prawdopodobnie chodzi o uraz mięśnia dwugłowego – powiedział Jerzy Brzęczek.

Zobacz także

El. ME 2020: Łukasz Fabiański numerem jeden, niepewny występ Rybusa

Dodatkowo pod znakiem zapytania stoi występ Macieja Rybusa, który nie jest w pełni sił po urazie mięśniowym. Oprócz tego Brzęczek nie jest pewny gry Kamila Glika, który nie trenował jeszcze z pełnym obciążeniem.

Przypomnijmy, że z kadry na czerwcowe mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy wypadł Wojciech Szczęsny, którego zastąpił Rafał Gikiewicz. Jednocześnie szkoleniowiec potwierdził, że bramkarzem numer jeden będzie Łukasz Fabiański.

RadioZET.pl/MW