El. LM: Napoli i Celtic blisko fazy grupowej

16.08.2017 22:40

W najciekawszym środowym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Napoli pokonało na własnym stadionie Nice 2:0. Polacy - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik - pojawili się na murawie w drugiej połowie.

Napoli - Nice fot. PAP/EPA

Francuzi przyjechali do Neapolu bez swojej największej gwiazdy, byłego gracza m.in. Interu Mediolan i AC Milan, Mario Balotelliego, a tażebez nowego nabytku Wesleya Sneijdera. Na domiar złego przez ostatnie 10 minut musieli radzić sobie w... dziewiątkę. W jednej akcji prowadzący to spotkanie Szymon Marciniak pokazał dwie czerwone kartki - za brutalny faul na Zielińskim z boiska wyleciał Vincent Koziello, a za protesty Alassane Plea, który miał już na swoim koncie żółty kartonik.

W tym momencie było już 2:0 dla Napoli po golach Mertensa i Jorginho z rzutu karnego. W 86. minucie na 3:0 powinien podwyższyć Milik, ale stojąc na 5. metrze nie trafił w piłkę.

Bardzo blisko awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów jest też Celtic Glasgow, który na własnym boisku rozgromił byłego rywala Legii Warszawa, FK Astana, 5:0. Olympiakos, którego trenerem jest znany z nie najlepszej pracy w Legii Besnik Hasi, rzutem na taśmę ograł Rijekę 2:1. Pierwszego gola dla Greków zdobył były gwiazdor mistrza Polski, Vadis Odjidja-Ofoe.

W środę ze zwycięstwa cieszyły się także Sevilla (1:2 z Basaksehirem) i Hapoel Beer Sheva (2:1 z Mariborem).

Dzień wcześniej swoje spotkania wygrały m.in. Liverpool oraz drużyna Jakuba Rzeźniczaka, Karabach Agdam.