El. LM: Legia Warszawa w drugiej rundzie, wzruszający gest Radovicia [WIDEO]

17.07.2018 22:50
Legia - Cork

Legia Warszawa awansowała do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu mistrzowie Polski pokonali irlandzki Cork City 3:0.

Na wyjeździe legioniści wygrali 1:0 po trafieniu Michała Kucharczyka. W kolejnej fazie rozgrywek ich rywalem będzie Zrinjski Mostar lub Spartak Trnawa. Pierwszy mecz Słowacy zwyciężyli 1:0.

W rewanżu Legia nie miała większych problemów z ograniem mistrza Irlandii. Wprawdzie przyjezdni próbowali kontratakować i kilka razy zagrozili bramce Arkadiusza Malarza, ale nie potrafili zamienić swoich okazji na gola. Co innego Legia - w pierwszej połowie wynik otworzył Jose Kante, po przerwie na 2:0 z karnego podwyższył Miroslav Radović, a wynik ustalił król strzelców minionego sezonu ekstraklasy Carlitos.

Wzruszający gest Radovicia

Serb z polskim paszportem z 18 bramkami został najlepszym strzelcem Legii w europejskich pucharach, wyprzedzając o jedno trafienie legendarnego Kazimierza Deynę. Ważniejszy był jednak gest, który wykonał po strzeleniu gola - przebiegł całe boisko, aby wyściskać i zadedykować tę bramkę Malarzowi, któremu w niedzielę zmarł ojciec.

Legia Warszawa - Cork City 3:0

Bramki: Jose Kante (28.), Miroslav Radović (73. - karny), Carlitos (89.)