Zamknij

Zbigniew Boniek odpowiada Lewandowskiemu: Lepiej, aby inaczej wypowiadał się do kamery

03.10.2019 14:56
Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski
fot. Karolina Misztal/REPORTER/EastNews

Zbigniew Boniek odpowiedział na rozmowę Roberta Lewandowskiego, który przed kamerami przyznał, że reprezentacja Polski ma kłopoty z płynnością w grze. - Niech nawet krzyknie, czy rozwali szafkę, ale takie sprawy załatwia się we własnym gronie – tłumaczył prezes PZPN.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski nie błyszczy na boisku za kadencji Jerzego Brzęczka. Narzekają dziennikarze, kibice i teraz otwarcie zaczęli przyznawać to sami zawodnicy. Po meczu z Austrią, gdzie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, Robert Lewandowski jasno sprecyzował, że zespół musi grać szybciej i lepiej rozgrywać piłkę.

Jednak zachowanie napastnika Bayernu Monachium nie spodobało się Zbigniewowi Bońkowi. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wyjaśnił, że kapitanowi kadry narodowej nie przystoi na takie wypowiedzi, dodając, że pewne sprawy powinno załatwiać się za „zamkniętymi drzwiami”.

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy

- To kapitalny piłkarz i fajny człowiek. Ale jako kapitan musi sobie zdawać sprawę, że takie wypowiedzi odbiją się szerokim echem. Przy jego statusie zawsze będzie szum – zaczął Boniek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

- Chodzi o pewną strategię. Czy nie lepiej wyrazić takie zdanie w swoim gronie? Powiedzieć trenerom i chłopakom: "Panowie, trzeba wziąć się w garść". Co to da, gdy rzuci mocną opinię do dziennikarzy? Lepiej, żeby do kamery wypowiedział się z pokorą, dyplomatycznie, a swoje napięcia rozładował w szatni. Niech nawet krzyknie albo rozwali szafkę, lecz takie sprawy załatwia się we własnym gronie – kontynuował.

- Był nabuzowany i niezadowolony. I nie ma się co dziwić, skoro jest przyzwyczajony do gry w Bayernie Monachium, czołowym klubie Europy, w którym ma po pięć sytuacji w meczu – dodał.

El. Euro 2020: Dominik Furman w miejsce Linettego. Zaskakująca decyzja Brzęczka

Jednocześnie Boniek przyznał Lewandowskiemu rację, podkreślając, że ekipa Jerzego Brzęczka ma problemy z taktyczną stabilizacją i wciąż trwają poszukiwania optymalnego ustawienia.

El. Euro 2020: Kiedy następne mecze Polaków?

Reprezentacja Polski w październiku rozegra dwa spotkania w ramach eliminacji do Euro 2020. Najpierw biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Łotwą (10 października), a trzy dni później na PGE Narodowym podejmą Macedonię.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl