Zamknij

El. Euro 2020: Trzy drużyny walczą o jedno miejsce w finałach

19.11.2019 16:55
Walia - Węgry
fot. GEOFF CADDICK/AFP/East News

Podczas gdy reprezentacja Polski jeszcze przed ostatnim meczem eliminacji Euro 2020 ze Słowenią jest już pewna awansu, w trzech krajach kibice będą zagryzać zęby o podobne osiągnięcie swojej drużyny. We wtorek o jedno miejsce w finałach powalczą Węgrzy, Walijczycy i Słowacy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sytuacja w grupie E, za plecami pewnej pierwszego miejsca Chorwacji, wygląda mniej więcej tak, jak przedświąteczna promocja karpia w jednym z dyskontów: wiele osób o niego się bije, a nie dla wszystkich wystarcza. A jeśli nawet, to najlepsze okazy otrzymają tylko najszybsi. Albo najsilniejsi.

Polska - Słowenia: TRANSMISJA TV i online. Gdzie obejrzeć mecz el. Euro 2020?

W takiej właśnie pozycji należy ustawić Węgrów, Walijczyków i Słowaków, do których można przypisać jeszcze pewne, lekko sparafrazowane, powiedzenie: "gdzie drugi i trzeci się bije, tam czwarty korzysta". Aktualnie na czele tej stawki są Madziarzy, którzy mają punkt więcej od Wyspiarzy i dwa "oczka" więcej od naszych południowych sąsiadów.

El. Euro 2020: Walia - Węgry i Słowacja - Azerbejdżan

Teoretycznie karty rozdają więc Węgrzy, jednak może to być złudne - oni i tak muszą wygrać w Cardiff. Remis sprawi, że utrzymają za plecami Garetha Bale'a i spółkę, ale języczkiem uwagi będą w tym układzie Słoweńcy. Jeśli oni w równolegle rozgrywanym spotkaniu pokonają Azerbejdżan, to kosztem Węgrów [będą mieli tyle samo punktów, ale Słowacja wygrała oba mecze z Węgrami - przyp. red.] i Walii awansują na Euro 2020. To jedyny wariant, który daje promocję podopiecznym Pavla Hapala.

Z drugiej strony zwycięstwo Walii pogrąży zarówno Węgrów, jak i Słowaków.

Mecze Walia - Węgry i Słowacja - Azerbejdżan odbędą się we wtorek 19 listopada i godz. 20:45.

RadioZET.pl