El. Euro 2020: Prowokacje i ataki czeskich kibiców na Kosowian [ZDJĘCIA]

15.11.2019 10:00
Czescy kibice zaatakowali Kosowian
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Czech w środę pokonała Kosowo 2:1 i zapewniła sobie awans na Euro 2020. Piłkarze zrobili swoje, w przeciwieństwie do kibiców, którzy prowokowali i fizycznie atakowali fanów gości. Co najmniej dwie osoby zostały ranne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stawka spotkania w Pilznie była wysoka, bo zwycięstwo Czechów dawało im awans, natomiast zawodnicy Kosowa nie mogli przegrać, by przedłużyć swoje nadzieje na zajęcie 2. miejsca w grupie A. Ostatecznie, mimo kłopotów, gospodarze wygrali 2:1 i wraz z Anglią zagwarantowali sobie bilety na ME.

Czescy kibice zaatakowali Kosowian

Niestety nie obyło się bez incydentów. Znów w sport została wmieszana polityka, a czescy kibice wykorzystali fakt, że przez część krajów Kosowo nie jest uznawane za niepodległe. Przed meczem grupa kibiców zakłóciła spokój piłkarzy, wykrzykując pod hotelem: "Kosowo to Serbia", a na trybunach pojawiły się serbskie flagi.

Doszło również do ataków fizycznych na fanów gości. - Dwa ataki w krótkim czasie przez zamaskowanych mężczyzn. To było niepotrzebne! - napisano na Twitterze kosowskiej federacji. Opublikowano zdjęcia rannych.

Kosowo nie ma już szans na bezpośredni awans na Euro 2020, ale powalczy w barażach o historyczny sukces.

RadioZET.pl/Twitter