Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Austriacka prasa porównała jedenastki. Wyszło, że mają lepszy skład niż Polska

21.03.2019 15:55
sport

Jedna z austriackich gazet porównała jedenastki Austrii i Polski, które w czwartek zmierzą się ze sobą w meczu eliminacji Euro 2020. Zdaniem jej dziennikarzy Austria dysponuje mocniejszym składem.

Polska - Austria fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto ma lepszy skład?

Dziennikarze ocenili 22 piłkarzy, którzy prawdopodobnie wyjdą w czwartek od pierwszych minut. Porównywali jeden do jednego każdą pozycję, lepszemu (ich zdaniem) piłkarzowi przyznawali punkt. Na 11 możliwych punktów Austria zdobyła 6, Polska 5.

Austria - Polska. Kto ma lepszy skład?

Pojedynek bramkarz wygrał Szczęsny, pokonując Heinza Lindnera, bramkarza Grasshopper Club Zurych.

Jeśli chodzi o obronę, to tu austriaccy dziennikarze przyznali swojej kadrze 3 punkty, biało-czerwonym tylko 1. Stefan Lainer pokonał Tomasza Kędziorę, David Alaba wygrał z Bartoszem Bereszyńskim, a Martin Hinteregger z Janem Bednarkiem. Jedyny pojedynek na korzyść Polski to starcie Kamila Glika z Aleksandarem Dragovicem.

W linii pomocy gazeta wyżej oceniła umiejętności Juliana Baumgartlingera niż Mateusza Klicha i Floriana Grillitscha niż Grzegorza Krychowiaka. Zapunktowali za to Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Ten pierwszy pokonał Petera Zulja, drugi Valentina Lazaro.

Marcel Sabitzer otrzymał punkt w starciu z Kamilem Grosickim. W ostatniej parze Robert Lewandowski pokonał Marko Arnautovica.

Polska - Austria SKŁADY - ocena austriackiej prasy

Mecz Austria - Polska na żywo od godz. 20.45. Relacja live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN

Oceń