Austriacka prasa porównała jedenastki. Wyszło, że mają lepszy skład niż Polska

Andreas Nicolaides
21.03.2019 15:55
Polska - Austria
fot. Twitter

Jedna z austriackich gazet porównała jedenastki Austrii i Polski, które w czwartek zmierzą się ze sobą w meczu eliminacji Euro 2020. Zdaniem jej dziennikarzy Austria dysponuje mocniejszym składem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto ma lepszy skład?

Liczba głosów:

Dziennikarze ocenili 22 piłkarzy, którzy prawdopodobnie wyjdą w czwartek od pierwszych minut. Porównywali jeden do jednego każdą pozycję, lepszemu (ich zdaniem) piłkarzowi przyznawali punkt. Na 11 możliwych punktów Austria zdobyła 6, Polska 5.

Austria - Polska. Kto ma lepszy skład?

Pojedynek bramkarz wygrał Szczęsny, pokonując Heinza Lindnera, bramkarza Grasshopper Club Zurych.

Jeśli chodzi o obronę, to tu austriaccy dziennikarze przyznali swojej kadrze 3 punkty, biało-czerwonym tylko 1. Stefan Lainer pokonał Tomasza Kędziorę, David Alaba wygrał z Bartoszem Bereszyńskim, a Martin Hinteregger z Janem Bednarkiem. Jedyny pojedynek na korzyść Polski to starcie Kamila Glika z Aleksandarem Dragovicem.

W linii pomocy gazeta wyżej oceniła umiejętności Juliana Baumgartlingera niż Mateusza Klicha i Floriana Grillitscha niż Grzegorza Krychowiaka. Zapunktowali za to Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Ten pierwszy pokonał Petera Zulja, drugi Valentina Lazaro.

Marcel Sabitzer otrzymał punkt w starciu z Kamilem Grosickim. W ostatniej parze Robert Lewandowski pokonał Marko Arnautovica.

Polska - Austria SKŁADY - ocena austriackiej prasy

Mecz Austria - Polska na żywo od godz. 20.45. Relacja live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN