Świetna seria kadry Brzęczka przerwana, Polska przegrała ze Słowenią

06.09.2019 22:35
Polska - Słowenia na żywo

Reprezentacja Polski w meczu 5. kolejki eliminacji Euro 2020 przegrała na wyjeździe ze Słowenią 0:2. To pierwsza porażka biało-czerwonych i pierwsze stracone gole w tych kwalifikacjach.

Biało-czerwoni przystąpili do tego spotkania bez kontuzjowanego Kamila Glika. Środkowego obrońcy AS Monaco zabrakło w meczu eliminacji Euro 2020 po raz pierwszy. Zastąpił go Michał Pazdan, który zagrał u boku Jana Bednarka. Z tym duetem Polska nie zdołała jednak zachować piątego z rzędu czystego konta w eliminacjach Euro 2020.

Od początku spotkania goście byli aktywniejsi, ale to nie Jan Oblak, lecz Łukasz Fabiański interweniował w tym meczu jako pierwszy z bramkarzy. W 11. minucie sprzed pola karnego lewą nogą uderzał jeden z najlepszych piłkarzy w składzie gospodarzy Josip Ilicic, pomocnik Atalanty Bergamo. Piłka nie zmierzała w światło bramki, ale Fabiański na wszelki wypadek wybił ją na rzut rożny.

Później nastąpił kolejny okres przewagi gości, ale podopieczni selekcjonera Jerzego Brzęczka żadnej z akcji nie potrafili zakończyć strzałem, choćby niecelnym. Lepiej wychodziło to gospodarzom - w 26. minucie znów z dystansu próbował Ilicic, ale nie trafił w bramkę.

Kilka chwil później Fabiański kapitalnie przeciął dośrodkowanie z prawego skrzydła - polski bramkarz wyskoczył, wyciągnął się do granic możliwości i złapał piłkę zmierzającą do nieobstawionego napastnika rywali.

W 35. minucie 34-letni bramkarz West Ham United nie miał już nic do powiedzenia. Po dośrodkowaniu Ilicica z rzutu rożnego Aljaz Struna posłał piłkę do bramki z odległości kilku metrów.

Fabiański raz jeszcze uratował biało-czerwonych przed przerwą, kiedy wygarnął piłkę spod nóg aktywnego na lewym skrzydle Benjamina Verbica. Tymczasem Oblak w tej części gry ograniczył się jedynie do kilku rutynowych interwencji po nieudanych dośrodkowaniach gości.

Po zmianie stron długo nie było klarownych okazji dla żadnej ze stron, ale pierwsza dla gospodarzy zakończyła się bramką na 2:0. Na listę strzelców uderzeniem z ostrego kąta wpisał się Andraz Sporar, ale na największe wyrazy uznania zasługuje znów asystujący Ilicic, który popisał się kilkudziesięciometrowym podaniem zewnętrzną częścią stopy.

Po stracie drugiego gola Brzęczek zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pojawili się debiutujący Krystian Bielik oraz Jakub Błaszczykowski, który w koszulce drużyny narodowej zagrał po raz 107. i prowadzi w klasyfikacji wszech czasów, ex aequo z Robertem Lewandowski. Występ zakończyli Mateusz Klich i Kamil Grosicki.

Nie przyniosło to spodziewanych rezultatów. W dalszym ciągu to Słoweńcy byli groźniejsi w ataku, a w 73. minucie ponownie Fabiańskiego sprawdził Ilicic. Tym razem Polak odbił piłkę przed siebie i zażegnał niebezpieczeństwo.

W 76. minucie bezproduktywnego w tym spotkaniu Krzysztofa Piątka zastąpił Dawid Kownacki, ale i on był bezsilny w starciu z dobrze przygotowaną słoweńską defensywą. Postawę obu ekip dobrze oddaje statystyka celnych strzałów: 5-1 dla Słowenii.

Wobec zwycięstwa Austrii nad Łotwą 6:0, sytuacja biało-czerwonych stała się już znacznie mniej komfortowa. Utrzymali się wprawdzie na prowadzeniu w grupie G z 12 punktami, ale mają już tylko trzy przewagi nad Austrią, z którą zmierzą się w poniedziałek w Warszawie, i cztery nad Słowenią i Izraelem.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ SŁOWENIA - POLSKA:

90. min.

Koniec meczu! Polska przegrała ze Słowenią 0:2!

90. min.

Jeszcze rzut wolny. Dośrodkowanie... Radzą sobie Słoweńcy.

90. min.

Lezy na murawie jeden ze Słoweńców. Kędziora wybija piłkę w aut.

87. min.

Jeszcze jedno zagranie w pole karne, ale Kownacki nie sięgnął piłki.

83. min.

Skutecznie teraz Słoweńcy oddalają grę od własnego pola karnego.

80. min.

Żółta kartka dla Krychowiaka za ostre wejście w środku pola. Wściekł się pomocnik reprezentacji Polski, ale nie miał racji. Zasłużona kara.

78. min.

Dobrze pokazał się teraz Bielik, jego strzał sprzed pola karnego minimalnie obok słupka.

77. min.

Błaszczykowski na prawej stronie, dośrodkowuje w pole karne, ale piłka mija wszystkich zawodników i ląduje na aucie.

76. min.

Jeszcze jedna zmiana: Kownacki w miejsce Piątka.

74. min.

Tak padł drugi gol dla Słowenii:

73. min.

Ilicic strzela z dystansu! Broni Fabiański!

69. min.

Zmiany w reprezentacji Polski: Bielik za Klicha, Błaszczykowski za Grosickiego.

67. min.

Grosicki trafia do siatki, ale gol nieuznany. Sędzia dopatrzył się faulu we wcześniejszej akcji Lewandowskiego, który walczył o górna piłkę.

66. min.

Wzorowo wyprowadzony kontratak! Długie podanie do Sporara, ten wyczekał do końca i w sytuacji sam na sam pokonał Fabiańskiego.

65. min.

GOOOL!!! Niestety Słowenia prowadzi 2:0!

64. min.

Krychowiak uderzył teraz z dystansu, ale wysoko ponad bramką.

62. min.

Zmiana w reprezentacji Słowenii: Crnigoj za Verbicia.

61. min.

Grosicki w pole karne... Znów piłka w rękach Oblaka.

59. min.

Niedokładne podanie w pole karne Słowenii i Oblak wznawia grę.

53. min.

Teraz była okazja, ale podanie do Piątka w ostatniej chwili przecięte przez defensywę Słowenii. Szkoda, bo "Pio" miałby doskonałą sytuację do strzału.

52. min.

Znów było groźnie pod bramką Fabiańskiego, ale strzał Kurticia minimalnie obok słupka.

50. min.

Prosta strata i potem faul Bereszyńskiego. Gospodarze będą mieli okazję do dośrodkowanie z rzutu wolnego.

49. min.

Polska przed szansa na kontratak, ale Lewandowski źle zrozumiał się z Piątkiem. Strata.

48. min,

Ładnie uwolnił się Ilicic, zagrał do Sporara, ale ten potem dośrodkował wprost w ręce Fabiańskiego.

46. min.

Bednarek fauluje w środku pola, na szczęście sędzia nie wyciąga kartki.

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

45. min.
45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska przegrywa 0:1 ze Słowenią.

45. min.

Grosicki w pole karne... Pewna interwencja Oblaka.

45. min.

Jeszcze będzie rzut rożny dla Polski.

43. min.

Miał szansę Lewandowski po podaniu Piątka, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i w konsekwencji stracił ją na rzecz rywala.

42. min.

Polacy w odpowiedzi. Dośrodkowanie Bereszyńskiego, ale piłka ląduje w rękach Oblaka.

40. min.

Tak padł gol dla reprezentacji Słowenii:

38. min.

Kolejna szansa dla gospodarzy! Ilicic napędził akcję, zagranie na prawą stronę - dośrodkowanie, tam jest Verbić! Kapitalnie broni Fabiański!

36. min.

To pierwszy stracony gol reprezentacji Polski w tych eliminacjach.

35. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strącenie piłki i z kilku metrów trafia do bramki Struna! Fabiański kompletnie bez szans.

35. min.

GOOOL!!! Słowenia prowadzi 1:0!

31. min.

Spróbował z dystansu Lewandowski, ale jego strzał lewą nogą został zablokowany.

28. min.

Błąd w ustawieniu Pazdana, ruszył prawą stroną Sporar, dośrodkowanie... łapie piłkę Fabiański! To była bardzo ważna interwencja.

25. min.

Tutaj świetna interwencja Fabiańskiego z początku meczu:

24. min.

W odpowiedzi Bezjak strzela z dystansu, ale bardzo niecelnie.

24. min.

Dośrodkowanie, ale radzą sobie z nim defensorzy Słowenii.

23. min.

Grosicki zagrywa w pole karne do Bednarka - strzał! Zablokowany. Będzie rzut rożny.

22. min.

Kolejny faul w środku pola. Mevlja tym razem staranował Piątka.

21. min.

Kędziora na prawej stronie, płasko zagrywa w pole karne... Szkoda, że nikt nie dopadł do tej piłki. Była dobra okazja do oddania strzału.

19. min.

Ładnie pograł na lewej stronie Grosicki z Bereszyńskim. "Grosik" wpadł w pole karne rywali, ale sędzia uznał, że potem faulował rywala.

17. min.

Dalekie zagranie do Bezjaka, ale świetnie przerywa akcję Pazdan.

15. min.

Próbował napędzić akcję Zieliński, ale niecelnie zagrywał do Klicha.

13. min.

Reprezentacja Polski w kontrataku - Kędziora na lewa stronę do Grosickiego, ten do Lewandowskiego, który pięta wykłada piłkę Klichowi - strzał! Zablokowany.

11. min.

Świetna teraz akcja gospodarzy! Sporar zagrał przed pole karne do Ilicicia, ten uderzył lewa nogą! Z trudem broni Fabiański!

8. min.

Ładnie pograli biało-czerwoni, Krychowiak na lewo do Grosickiego, ten dośrodkowuje, ale piłki nie sięga Lewandowski.

6. min.

Stojanovic na prawej stronie, dośrodkowanie... Było groźnie! Piłka uderzyła w słupek.

5. min.

Spokojnie rozgrywają Polacy, wreszcie Kędziora zagrywa do Zielińskiego, ale szybszy Oblak. Pewna interwencja bramkarza Atletico.

4. min.

I jest żółta kartka! Ukarany Struna.

4. min.

Ostro grają Słoweńcy. Teraz w środku pola faulowany Krychowiak, po chwili Lewandowski.

3. min.

Strzela Zieliński... Nad bramką.

3. min.

Grosicki faulowany blisko pola karnego. Będzie dobra okazja.

2. min.

Mieliśmy rzut wolny po faulu na Piątku, ale poradzili sobie z dośrodkowaniem obrońcy gospodarzy.

1. min.

Dalekie zagranie na Grosickiego, ale nie miał szans dojścia do piłki gracz Hull.

1. min.

Zaczynamy!

20:43

Przypominamy jeszcze, jakim składem zacznie reprezentacja Polski.

20:41

Przed nami hymny obu państw.

20:40

Wychodzą!

20:38

Piłkarze obu ekip już w tunelu. Czekają na wyjście na murawę.

20:17

Piłkarze zdążyli się już zapoznać z murawą.

20:11
20:08

Przed nami spotkanie 5. kolejki eliminacji Euro 2020. Jeden mecz tej serii w naszej grupie już się odbył. Wczoraj Izrael zremisował z Macedonią Północną 1:1.