Polacy pokonali Izrael. Biało-czerwoni pewni pierwszego miejsca w grupie

16.11.2019 22:40
Polska - Izrael

Reprezentacja Polski pokonała Izrael 2:1 w meczu eliminacji do Euro 2020.

Polacy świetnie rozpoczęli mecz z Izraelem. Wynik spotkania w 4. minucie otworzył Grzegorz Krychowiak. Gracz Lokomotiwu wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego, gdzie piłka odbiła się od jednego z graczy i pomocnik pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Po 120 sekundach biało-czerwoni mogli prowadzić już 2:0. Marciano popełnił błąd przy wybiciu piłki i przez moment bramka Izraela była pusta. Do futbolówki dopadł Frankowski, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

Po ponad 20 minutach swoją okazję miał Krzysztof Piątek, który wykorzystał podanie od Zielińskiego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Izrael - Polska: Dominacja zespołu Jerzego Brzęczka

W 27. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji, gdzie stoper gospodarzy zagrał do bramkarza. Piątek ruszył do Marciano i o mało co nie uprzedził golkipera, który złapał piłkę w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolicy 12. metra. Do futbolówki podszedł Piotr Zieliński, który zdecydował się na uderzenie nad murem, ale po drodze piłka trafiła w głowę jednego z obrońców.

Pięć minut później biało-czerwoni odzyskali futbolówkę i ruszyli z kolejnym atakiem. Kędziora podał do Szymańskiego, który strzelając z ostrego kąta, minimalnie chybił. W 38. Minucie zespół Jerzego Brzęczka miał kolejną okazję, gdzie Szymański znalazł się sam na sam z Marciano, ale nie zdołał zamienić jej na bramkę.

W pierwszej połowie Polacy stworzyli wiele dogodnych sytuacji, nie dawali Izraelczykom podejść pod swoją bramkę i przeważali na stronie przeciwnika.

Po zmianie stron biało-czerwoni kontynuowali swoją grę i dominowali na murawie. I tak w 55. minucie meczu po dośrodkowaniu Szymańskiego z rzutu rożnego, Bielik uderzył głową, ale piłka odbiła się od słupka. Na szczęście w dobrym miejscu znalazł się Krzysztof Piątek, który dobił strzał i podwyższył prowadzenie

Izrael - Polska: Trudny moment biało-czerwonych

Cztery minuty później przeciwnik doprowadził do pierwszej groźnej akcji. Wszystko zaczęło się po nieudanym wślizgu Recy. Wówczas futbolówka dotarła do Dabbura, ale jego strzał nie mógł zaskoczyć Szczęsnego.

Chwilę, gdy Robert Lewandowski zmienił Szymańskiego, Izraelczycy zaczęli dochodzić do głosu i stwarzali sobie coraz lepsze okazje do zdobycia gola. W pewnym momencie Zahavi po rajdzie lewym skrzydłem strzelił na bramkę, ale wybornie obronił Wojciech Szcżęsny, udowadniając wyborną formę.

Na ostatnie 20 minut, miejsce Piątka zmienił Klich, a po kilku minutach Furman wszedł za Krychowiaka. Im bliżej końca meczu, tym bardziej biało-czerwoni opadali z sił, dając przeciwnikom więcej miejsca na boisku.

Rywale w końcu dopięli swego i zdobyli gola kontaktowego. W 88. minucie bramkę po rykoszecie zdobył Dabbur.

Izrael - Polska: Skandal w meczu. Ochroniarz wbiegł w polskiego piłkarza [WIDEO]

Na sam koniec meczu doszło do ogromnego zamieszania. Na murawę wybiegli kibice, a jeden z ochroniarzy podczas interwencji staranował Tomasza Kędziorę. Reprezentant Polski długo nie podnosił się z boiska. W międzyczasie trwała dyskusja między sędzią a organizatorami nad dokończeniem spotkania. Ostatecznie rozegrano jeszcze dwie minuty, po których finalnie górą byli Polacy, którzy pokonali Izrael 2:1.

Izrael - Polska 1:2 (0:1)

Bramki: Dabbur (88) - Krychowiak (4), Piątek (55)

22:45

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne!

22:39

Koniec meczu! Polska pokonuje Izrael 2:1!

90+6 min.

Faul Dabbura na Bednarku.

90+5 min.

Za mocne zagranie Natcho do Hazizy. Od bramki Szczęsny.

90+4 min.

Mecz potrwa jeszcze dwie minuty.

90+3 min.

Ogromne zamieszanie. Prawdopodobnie sędzia nie zamierza dokończyć tego meczu.

90+2 min

Jeden z kibiców wpadł na Tomka Kędziorę. Polak ucierpiał i lezy na murawie.

90+1 min.

Kibice wtargnęli na boisko!

90+1 min.

Sędzia dolicza trzy minuty.

90 min.

Polacy zepchnięci na własną połowę.

89 min.

Piłka odbiła się od jednego z naszych obrońców po zagraniu Zahaviego. Dabbur biegł za futbolówką i czubkiem buta umieścił piłkę w siatce.

88 min.

Dabbur strzela gola kontaktowego!

87 min.

Długie przetrzymywanie piłki przy nodze przez biało-czerwonych.

86 min.

Mocna wrzutka Dasy, ale nikt nie zamknął tej akcji.

85 min.

Bednarek świetnie zatrzymuje zagranie do Zahaviego.

84 min.

Dominik Furman zmienia Grzegorza Krychowiaka.

83 min.

Zahavi znów na spalonym.

83 min.

Dobry odbiór Frankowskiego, ale kolejne złe podanie. Przy piłce gospodarze.

82 min.

Haziza zdecydował się na strzał po długim słupku, ale nie trafił.

81 min.

Kolejne dynamiczne wejście Frankowskiego prawą stroną, ale niedokładnie dograł w pole karne.

81 min.

Niepotrzebna strata Recy. Na szczęście Izrael nie zdołał zagrozić biało-czerwonym.

80 min.

Zahavi pudłuje z rzutu wolnego. Od bramki Szczęsny.

79 min.

Elmkies zastępuje Kayala.

78 min.

Dobre wyjście do przodu Zielińskiego, ale złe podanie pomocnika Napoli. Gospodarze przejmują piłkę.

77 min.

Polakom zaczyna brakować sił. Izraelczycy naciskają coraz bardziej.

76 min.

Fatalny strzał Kayala, który strzela wysoko nad poprzeczką.

75 min.

Zahavi umieszcza piłkę w siatce, ale w momencie podania znajdował się na minimalnym spalonym.

74 min.

Reca blokuje Hazizę.

73 min.

Golkiper gospodarzy będzie w stanie kontynuować grę.

72 min.

Marciano opatrywany przez sztab medyczny.

71 min.

Kolejny celny strzał Zielińskiego zza pola karnego, ale Marciano broni to uderzenie. Jednocześnie bramkarz Izraela doznał kontuzji przy tej obronie.

70 min.

Z boiska schodzi Krzysztof Piątek. W jego miejsce wchodzi Mateusz Klich.

69 min.

Szczęsny piąstkuje piłkę po wrzutce z rzutu rożnego.

68 min.

Fenomenalna interwencja Szczęsnego, który broni strzał Zahaviego!

67 min.

Kolejne nieudane dośrodkowanie Izraela.

66 min.

Dobry powrót Frankowskiego, który wybija piłkę z pola karnego.

65 min.

Z boiska schodzi Ben Harush. W jego miejsce wchodzi Menachem.

64 min.

Izraelczycy utrzymują się przy piłce, ale przy dużej liczbie podań nie przesuwają się w stronę ofensywną.

63 min.

Boisko opuszcza Sebastian Szymański. W jego miejsce wchodzi Robert Lewandowski. Gramy na dwóch napastników.

62 min.

Haziza tragicznie dośrodkował - piłka opuściła plac gry.

61 min.

Strata piłki przez naszych rywali, ale niedokładne podanie w środku pola przez jednego z naszych graczy.

60 min.

Izrael konstruuje atak pozycyjny.

59 min.

Kapitalna obrona Szczęsnego! Po złej interwencji Recy, Hazizi popędził prawą stroną i dogrywał do Dabbura, którego strzał obronił golkiper Juventusu.

58 min.

Bardzo dobra gra Polaków w środkowej części pola.

57 min.

Bielik otrzymuje żółtą kartkę za przerwanie kontrataku naszych rywali.

56 min.

Bielik wymusił faul. Kayal nieprzepisowo zatrzymywał obrońcę.

55 min.

Reca faulowany przez Dabę w środku pola.

54 min.

Zamieszanie w polu karnym, piłka odbiła się od słupka i potem od bramkarza. Futbolówka wylądowała pod nogami Piątka, a ten bez problemu skierował ją do siatki!

54 min.

GOOOOOLLLL!! Pio Pio Pio Piąteeeeeek!!

53 min.

Bitton ukarany żółtą kartką.

53 min.

Reca daleko wyrzucił piłkę w pole karne z autu, ale ostatecznie obrońcy wybili futbolówkę na rzut rożny.

52 min.

Kędziora dośrodkował z prawej strony, ale Piątek minął się z piłką.

51 min.

Fatalna centra Izraelczyków, która kończy się wyjściem piłki poza linię końcową.

49 min.

Za głębokie dośrodkowanie Frankowskiego. Grę od bramki wznowi Marciano.

48 min.

Krychowiak uderzył z dystansu, ale piłka posłana daleko w trybuny.

46 min.

Zaczynamy drugą połowę!

21:33

Koniec pierwszej połowy! Polacy prowadzą z Izraelem 1:0 po bramce Grzegorza Krychowiaka.

45+1 min.

Sędzia dolicza dwie minuty.

45 min.

Szczęsny odbija piłkę posłaną z prawej strony. Po chwili jedne z graczy Izraela jest na spalonym.

44 min.

Glik świetnie wybija piłkę z pola karnego po centrze Kayala.

43 min.

Celne uderzenie Zielińskiego, ale strzelił wprost w bramkarza.

43 min.

Tak jest, Taha opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Haziza.

42 min.

Na boisku leży Taha. Być może będzie zmiana w zespole gospodarzy.

41 min.

Marciano broni strzał Zielińskiego! Po chwili Szymański faulowany w okolicy pola karnego.

40 min.

Izraelczycy konstruują akcję na środku boiska.

39 min.

Obrońcy wybijają piłkę po dośrodkowaniu Szymańskiego.

39 min.

Kędziora wywalczył rzut rożny.

38 min.

Marciano broni strzał Frankowskiego!

37 min.

Taha ucierpiał w tej akcji, ale wydaje się, że wszystko już jest w porządku.

36 min.

Szymański dośrodkował w pole karne, piłka wylądowała pod nogami Zielińskiego, ale jego strzał został zablokowany.

35 min.

Niedokładne zagranie Frankowskiego w pole karne. Od bramki Marciano.

34 min.

Szymański fantastycznie poszedł prawą stroną i strzelał z ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła bramkę rywali!

33 min.

Krychowiak dobrze przeczytał podanie Dasy.

32 min.

Kompletne nieporozumienie Izraelczyków na połowie boiska. Od autu grę wznowią Polacy.

31 min.

Bardzo dobry powrót Recy, który powstrzymał akcję Natcho.

30 min.

Kolejny faul Dabbura - tym razem ucierpiał Krystian Bielik.

30 min.

Źle wykonany rzut rożny przez Polaków. Po chwili Dabbur nieprzepisowo zatrzymuje Szymańskiego.

30 min.

Strzał był jeszcze odbity przez jednego z obrońców.

29 min.

Zieliński uderza ponad bramką!

28 min.

Rzut wolny pośredni będzie wykonywany z około 12 metrów.

27 min.

Bardzo ryzykowne zachowanie Tahy, który za lekko podał do bramkarza. Piątek minimalnie minął się z piłką, a sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni.

26 min.

Szymański zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka skierowana wprost w Marciano, który nie miał problemu ze złapaniem futbolówki.

25 min.

Centra Krychowiaka, ale żaden z biało-czerwonych nie sięgnął futbolówki.

24 min.

Dynamiczne wejście i podanie Zielińskiego do Piątka, który w polu karnym oddał strzał. Marciano wybił piłkę na rzut rożny.

23 min.

Krzysztof Piątek na spalonym. Izraelczycy szybko wznawiają grę.

22 min.

Polacy utrzymują się na połowie Izraela.

21 min.

Bramka Krychowiaka:

20 min.

Bielik fauluje Kayala.

19 min.

Polacy wysokim pressingiem nie pozwalają rywalom wejść na swoją połowę.

18 min.

Dasa wygrywa pojedynek z Recą przy polu karnym gospodarzy.

17 min.

Bardzo dobre podanie do Zahaviego, ale jeszcze lepsze wyjście Szczęsnego, który przerwał akcję Izraelczyków.

16 min.

Dasa na pozycji spalonej.

15 min.

Dabbur na chwilę opuszcza boisko, ale za chwilę wróci do gry.

14 min.

Kolejny niepotrzebny faul Glika na Dabburze, który nie podnosi się z murawy. Na szczęście obrońca nie otrzymał żółtej kartki.

13 min.

Dabbur faulowany przez Glika.

12 min.

Polacy grają z dużym spokojem.

11 min.

Dośrodkowanie Kędziory zablokowane. Jednak Polacy utrzymują się przy piłce.

10 min.

Za mocne podanie Piątka do Szymańskiego, który nie zdążył dogonić piłki. Od bramki Marciano.

9 min.

Złe dośrodkowanie, Polacy wybijają piłkę. Po chwili nieporozumienie między graczami gospodarzy i od bramki wznowi Wojciech Szczęsny.

8 min.

Izraelczycy zaczęli sobie coraz śmielej poczynać na naszej połowie i wywalczyli korner.

7 min.

Dobre wejście Polaków w to spotkanie.

6 min.

Błąd Marciano przy wybiciu piłki. Przez chwilę bramka rywali była pusta. Frankowski uderzył zza pola karnego, a futbolówka minimalnie minęła słupek!

5 min.

Piłka po dośrodkowaniu odbiła się jednego z graczy, do futbolówki dopadł Krychowiak i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.

4 min.

GOOOOOOLLL!!! Krychowiak!!

3 min.

Dobry strzał Zielińskiego, ale Marciano poradził sobie z tym uderzeniem, poprawiał Szymański, ale bramkarz gospodarzy tez obronił strzał. Mamy rzut rożny!

2 min.

Złe podanie Frankowskiego - piłka nie doszła do Bielika. Gospodarze przy piłce.

1 min.