El. Euro 2020: Francja rozgromiła rywala, problemy Portugalii

22.03.2019 22:52

Francja pokonała na wyjeździe Mołdawię 4:1 w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy w 2020 roku w grupie H. Honorową bramkę dla gospodarzy pod koniec spotkania zdobył Vladimir Ambros. W innym z meczów Portugalia bezbramkowo zremisowała z Ukrainą.

Francja - Mołdawia fot. PAP/EPA

Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Antoine Griezmann. Po świetnym dograniu Pogby do piłkarza Atletico, Francuz genialnym strzałem z woleja trafił pod poprzeczkę. Po trzech minutach podwyższył Varane. Po dośrodkowaniu Griezmanna, obrońca pokonał Koselewa po strzale głową. W 36. minucie meczu było już 3:0. Matuidi zagrał w pole karne do nadbiegającego Giroud, który uprzedził bramkarza i umieścił piłkę w siatce.

Pod koniec spotkania kibice obejrzeli jeszcze dwa gole. Cenotaru stracił futbolówkę na własnej połowie, a Mbappe urządził rajd do bramki rywala i płaskim strzałem podwyższył wynik. Po dwóch minutach honorowego gola dla gospodarzy zdobył Ambros, który dobił piłkę po główce Damascana.

Mołdawia - Francja 1:4 (0:3).

Bramki: dla Mołdawii - Vladimir Ambros (89); dla Francji - Antoine Griezmann (24), Raphael Varane (27), Olivier Giroud (36), Kylian Mbappe (87)