El. Euro 2020: Zwycięstwo Izraela w zaległym meczu "polskiej" grupy

15.10.2019 22:44
Izrael - Łotwa

W zaległym meczu 8. kolejki eliminacji Euro 2020 grupy G Izrael wygrał u siebie z Łotwą 3:1. Dzięki temu zachował szanse na zajęcie drugiego miejsca i awans do turnieju głównego.

Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie po strzale Munasa Dabbura. Dziesięć minut później prowadzenie podwyższył Eran Zahavi.

Na pięć minut przed końcem kontaktowego gola niespodziewanie zdobył Vladimirs Kamess, ale chwilę później drugie trafienie w tym meczu zanotował Dabbur i w ten sposób ustalił wynik meczu.

El. Euro 2020 - sytuacja w "polskiej" grupie

Izrael po ośmiu kolejkach eliminacji Euro 2020 ma na koncie 11 punktów - tyle samo co Słowenia i Macedonia Północna. Wszystkie te drużyny wciąż mają szanse na awans do mistrzostw, choć niewielkie. Muszą liczyć na to, że odniosą zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach, a swoje spotkania przegra Austria.

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy