El. Euro 2020: Dominik Furman w miejsce Linettego. Zaskakująca decyzja Brzęczka

02.10.2019 14:27
Dominik Furma wraca do reprezentacji Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dominik Furman otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na najbliższe mecze eliminacji do mistrzostw Europy. Piłkarz Wisły Płock zajmie miejsce Karola Linettego, który uległ kontuzji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Karol Linetty w trakcie wtorkowego treningu Sampdorii doznał urazu mięśnia przywodziciela, który wykluczył go z najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski i meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy 2020 z Łotwą i Macedonią Północną.

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy

W związku z tym Jerzy Brzęczek podjął decyzję o dodatkowym powołaniu zawodnika, który zastąpi pomocnika. I tak selekcjoner kadry narodowej postawił na Dominika Furmana z Wisły Płock. Przypomnijmy, że Furman dwa razy w swojej karierze wystąpił w biało-czerwonych barwach. Ostatni raz miało to miejsce w lutym 2013 roku, kiedy zagrał w towarzyskim meczu z Rumunią (4:1).

El. Euro 2020: Kiedy mecze Polaków?

Reprezentacja Polski wkrótce rozpocznie przygotowania do październikowych meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy. 10 października Polacy zagrają na wyjeździe z Łotwą, a trzy dni później podejmą na PGE Narodowym Macedonię.

RadioZET.pl/laczynaspilka.pl