Zamknij

Polacy mogą awansować na Euro już w niedzielę. Co się musi stać?

08.10.2019 21:55
reprezentacja Polski
fot. PAP

Reprezentacja Polski w październikowych meczach eliminacyjnych na Euro 2020 zagra z Łotwą i Macedonią Północną. Kadra Jerzego Brzęczka już po drugim spotkaniu może cieszyć się z awansu na przyszłoroczny turniej. Sprawdź, co się musi stać, żeby biało-czerwoni awansowali na Euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed wrześniowymi meczami, polscy piłkarze mieli komplet punktów i byli na bardzo dobrej drodze po awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Jednak po przegranej ze Słowenią 0:2 i bezbramkowym remisie z Austrią, optymizm znacząco się obniżył. Niemniej jednak biało-czerwoni wciąż są liderami grupy G i mają dwa punkty przewagi nad drugą Słowenią.

Przed kolejnymi meczami eliminacyjnymi, w reprezentacji Polski panuje dobry nastrój. Na poniedziałkowej konferencji prasowej Robert Lewandowski podkreślał, że jeżeli drużyna zagra na miarę swoich możliwości, kibice powinni być spokojni o wynik.

Łotwa - Polska: Kiedy i o której godzinie mecz eliminacji Euro 2020?

W czwartek nie zaplanowano żadnych spotkań między ekipami z czołówki tabeli. Polacy zagrają z najsłabszą drużyną – Łotwą, która nie zdobyła w tych eliminacjach ani jednego punktu. Z kolei Słowenia podejmie Macedonię Północną, a Austria zagra z Izraelem.

El. Euro 2020: Co się musi stać, żeby Polacy awansowali?

Jeśli założymy, że kadra Jerzego Brzęczka odniesie dwa zwycięstwa, to przy dobrych wynikach innych spotkań, biało-czerwoni mogą cieszyć się z awansu na Euro 2020. Co się musi stać, żeby tak było? Zakładając, że w czwartek Słowenia i Austria też odnotują wygrane, kluczowe będzie niedzielne starcie Słoweńców z Austriakami. Aby Polacy byli pewni kwalifikacji na przyszłoroczny turniej, Słowenia musi pokonać Austrię.

Wtedy Polacy nad zespołem Franco Fody mieliby przewagę sześciu punktów przed dwoma ostatnimi meczami, a do tego lepszy bilans bezpośrednich meczów. Jeżeli Austriacy nie wygrają z Izraelem, wtedy najlepiej, aby spotkanie zakończyło się remisem. W przypadku zwycięstwa Izraelczyków i oni włączyliby się do walki o pierwsze dwa miejsca w grupie G. Wobec tego, biało-czerwoni nie mogliby liczyć na to, że inna drużyna straci punkty.

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy

Przypomnijmy, że na tym zgrupowaniu, reprezentacja Polski musi radzić sobie bez Łukasza Fabiańskiego, Karola Linettego i Dawida Kownackiego, których z gry wyeliminowały kontuzje.

RadioZET.pl