El. Euro 2020: Bułgaria ukarana za rasistowskie zachowanie kibiców

Krzysztof Sobczak
29.10.2019 18:10
Bułgaria ukarana za rasizm
fot. England FA/Instagram

Bułgarska federacja piłkarska została ukarana za rasistowskie zachowanie kibiców podczas spotkania z Anglią w eliminacjach Euro 2020. Najbliższy mecz ekipa z Bałkanów rozegra przy pustych trybunach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nad reprezentacją wisi ponadto dwuletnie zawieszenie zamknięcia stadionu na jeszcze jeden mecz. Na związek nałożono również grzywnę w wysokości 75 tysięcy euro.

Skandal w meczu Bułgaria - Anglia

Podczas meczu Bułgaria - Anglia arbiter dwukrotnie przerywał spotkanie w związku z rasistowskimi okrzykami skierowanymi pod adresem obrońcy gości Tyrone'a Mingsa. W wyniku skandalu do dymisji podali się szef Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej Borisław Michajłow oraz selekcjoner Krasimir Bałakow. Zdarzenia w Sofii potępił szef FIFA Gianni Infantino.

Legendarny piłkarz popłakał się na wizji po rasistowskim skandalu [WIDEO]

- W futbolu nie ma miejsca na rasizm, każdy jego przejaw trzeba napiętnować. Jestem zdania, że przy takim, nagannym zachowaniu kibiców, jakie miało miejsce w Sofii, widowisko sportowe powinno być bezwarunkowo przerwane. Jego kontynuowanie byłoby sygnałem dla rasistów, że są przez organizatora akceptowani - mówił.

Po siedmiu meczach Bułgaria z dorobkiem 3 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy A. Na zakończenie eliminacji Euro 2020 zagra u siebie z Czechami (17 listopada).

RadioZET.pl/{Polsat Sport