El. Euro 2020: Kontuzja w kadrze. Arkadiusz Reca nie zagra z Macedonią Płn. i Izraelem

Krzysztof Sobczak
31.05.2019 10:13
Arkadiusz Reca nie zagra z Macedonią Płn. i Izraelem
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Arkadiusz Reca z powodu kontuzji nie zagra w meczach eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną (7 czerwca) i z Izraelem (10 czerwca) - poinformował rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski. Jednocześnie przekazał dobre wieści na temat stanu zdrowia Macieja Rybusa.

Zagłosuj

Czy reprezentacja Polski wygra oba czerwcowe mecze el. Euro 2020?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Doktor reprezentacji Jacek Jaroszewski uznał, że uraz, którego Arkadiusz Reca doznał na jednym z ostatnich treningów w klubie, wymaga dwutygodniowego leczenia. W związku z tym udział Recy w obu meczach jest wykluczony - czytamy w komunikacie.

Arkadiusz Reca rok temu przeniósł się z Wisły Płock do Atalanty Bergamo. Jego klub wywalczył awans do Ligi Mistrzów, ale Polak nie miał w tym praktycznie żadnego udziału - w Serie A zagrał tylko w trzech meczach, na boisku łącznie przebywał przez... 45 minut. Mimo to Jerzy Brzęczek, były opiekun "Nafciarzy", konsekwentnie na niego stawia i stosunkowo często wystawia w pierwszym składzie reprezentacji Polski.

El. Euro 2020: Kto na lewej obronie z Macedonią Płn. i Izraelem?

Reca miał być jedną z opcji na lewą stronę defensywy, tak newralgiczną pozycję w drużynie narodowej. Pod jego nieobecność rosną szansę na występ obrońcy Lokomotiwu Moskwa, który w ostatnim okresie... leczył uraz. - Maciej Rybus w dużym tempie dochodzi do zdrowia i normalnie trenuje z drużyną - przekazał Kwiatkowski.

Jeśli jednak i Rybus nie będzie do dyspozycji trenera, wówczas trzeba będzie przestawić nominalnego prawego obrońcę na lewą flankę. Do dyspozycji będą Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Artur Jędrzejczyk i Robert Gumny.

Wcześniej z powodu kontuzji kolana szanse na występ stracił Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu jest już po zabiegu artroskopii kolana i powinien wrócić do pełni sił za ok. półtora miesiąca.

Po dwóch meczach eliminacji Euro 2020 reprezentacja Polski z kompletem punktów prowadzi w grupie G. Izrael i Maceodnia Północna mają po cztery "oczka".

RadioZET.pl/KS