El. MŚ 2018: Lewandowski godnym rywalem Cristiano Ronaldo

Andreas Nicolaides
12.06.2017 16:33
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Portugalskie media twierdzą, że Cristiano Ronaldo znalazł godnego siebie rywala w wyścigu o tytuł najlepszego strzelca el. MŚ 2018. Jest nim Robert Lewandowski, który, określany przez komentatorów jako “kompletny zawodnik”, ma także 11 goli.

Zagłosuj

Kto zostanie królem strzelców el. MŚ 2018?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Telewizja Sport TV przypomina, że pomimo potencjalnie trudniejszych rywali, jakich w grupie E ma Polska, kapitan biało-czerwonych nie zwalnia tempa i dotrzymuje kroku Ronaldo w walce o tytuł najlepszego strzelca eliminacji MŚ w Europie.

- To już drugi hat-trick Lewandowskiego w tych eliminacjach i po raz kolejny zdobyty przeciwko renomowanej drużynie, jaką jest Rumunia. Wcześniej kapitan Polaków zaaplikował trzy gole w jednym meczu równie trudnemu rywalowi – zespołowi Danii - ocenił Sport TV.

Z kolei komentatorzy telewizji RTP określają Polaka jako jednego z najbardziej kompletnych piłkarzy na świecie. Porównują go do Ronaldo, twierdząc, że z podobną łatwością zdobywa bramki zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów gry. Wskazują, że zarówno Lewandowski, jak i Portugalczyk są podczas meczu aktywni w defensywie.

- W piątek w wygranym 3:0 przez Portugalię meczu z Łotwą Ronaldo po raz kolejny okazał się bohaterem spotkania. Nie dość, że zdobył dwa gole, to jeszcze asystował przy trzeciej bramce strzelonej przez Andre Silvę - przypomniała portugalska telewizja publiczna.

Media w Portugalii komentując wyniki spotkań ostatniej kolejki eliminacji do mundialu w 2018 r. wskazują, że hat-trick Lewandowskiego w meczu z Rumunią (3:1) znacząco przybliżył podopiecznych Adama Nawałki do wyjazdu na rosyjski turniej.

“Polska, podobnie jak Niemcy, to w tej chwili niemal pewniak do awansu na mundial. Sytuacja zespołu Fernando Santosa wciąż jest tymczasem niepewna i prawdopodobnie dopiero bezpośredni mecz ze Szwajcarią przesądzi o tym, czy naszym piłkarzom uda się zdetronizować w grupie B Helwetów” - oceniło RTP.

Po sześciu kolejkach eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Rosji w grupie E prowadzi Polska z 16 punktami. Biało-czerwoni mają o sześć punktów więcej niż kolejne w tabeli reprezentacje Danii i Czarnogóry.

RadioZET.pl/PAP/AN