Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

El. MŚ 2018: Lewandowski godnym rywalem Cristiano Ronaldo

12.06.2017 16:33
sport

Portugalskie media twierdzą, że Cristiano Ronaldo znalazł godnego siebie rywala w wyścigu o tytuł najlepszego strzelca el. MŚ 2018. Jest nim Robert Lewandowski, który, określany przez komentatorów jako “kompletny zawodnik”, ma także 11 goli.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Kto zostanie królem strzelców el. MŚ 2018?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Telewizja Sport TV przypomina, że pomimo potencjalnie trudniejszych rywali, jakich w grupie E ma Polska, kapitan biało-czerwonych nie zwalnia tempa i dotrzymuje kroku Ronaldo w walce o tytuł najlepszego strzelca eliminacji MŚ w Europie.

- To już drugi hat-trick Lewandowskiego w tych eliminacjach i po raz kolejny zdobyty przeciwko renomowanej drużynie, jaką jest Rumunia. Wcześniej kapitan Polaków zaaplikował trzy gole w jednym meczu równie trudnemu rywalowi – zespołowi Danii - ocenił Sport TV.

Z kolei komentatorzy telewizji RTP określają Polaka jako jednego z najbardziej kompletnych piłkarzy na świecie. Porównują go do Ronaldo, twierdząc, że z podobną łatwością zdobywa bramki zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów gry. Wskazują, że zarówno Lewandowski, jak i Portugalczyk są podczas meczu aktywni w defensywie.

- W piątek w wygranym 3:0 przez Portugalię meczu z Łotwą Ronaldo po raz kolejny okazał się bohaterem spotkania. Nie dość, że zdobył dwa gole, to jeszcze asystował przy trzeciej bramce strzelonej przez Andre Silvę - przypomniała portugalska telewizja publiczna.

Media w Portugalii komentując wyniki spotkań ostatniej kolejki eliminacji do mundialu w 2018 r. wskazują, że hat-trick Lewandowskiego w meczu z Rumunią (3:1) znacząco przybliżył podopiecznych Adama Nawałki do wyjazdu na rosyjski turniej.

“Polska, podobnie jak Niemcy, to w tej chwili niemal pewniak do awansu na mundial. Sytuacja zespołu Fernando Santosa wciąż jest tymczasem niepewna i prawdopodobnie dopiero bezpośredni mecz ze Szwajcarią przesądzi o tym, czy naszym piłkarzom uda się zdetronizować w grupie B Helwetów” - oceniło RTP.

Po sześciu kolejkach eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Rosji w grupie E prowadzi Polska z 16 punktami. Biało-czerwoni mają o sześć punktów więcej niż kolejne w tabeli reprezentacje Danii i Czarnogóry.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń