Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 zostanie powtórzony!

06.09.2017 23:10
sport

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) nakazała powtórzenie meczu pomiędzy RPA a Senegalem, który odbył się 12 listopada 2016 roku w eliminacjach mistrzostw świata. Powodem jest wypaczenie wyniku przez pochodzącego z Ghany sędziego Josepha Lampteya.

FIFA fot. East News

Spotkanie ma zostać powtórzone w listopadzie tego roku. Decyzja ta zapadła po tym jak Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie podtrzymał dożywotnią dyskwalifikację Lampteya. Według FIFA naruszył on zasadę bezprawnego wpływu na wynik meczu.

Lamptey dostał też dożywotni zakaz uczestniczenia w jakiejkolwiek działalności piłkarskiej na poziomie krajowym i międzynarodowym. W ubiegłorocznym spotkaniu podyktował rzut karny dla RPA, po tym jak obrońca Senegalu Kalidou Koulibaly rzekomo miał zagrać piłkę ręką we własnym polu karnym. Reprezentacja RPA zwyciężyła wówczas 2:1.

Po czterech kolejkach eliminacji w strefie afrykańskiej, w grupie D z sześcioma punktami prowadzi reprezentacja Burkina Faso. Taki sam dorobek ma Republika Zielonego Przylądka. Pięć punktów zgromadził Senegal, a cztery RPA. Na mundial w Rosji awansuje tylko najlepszy zespół grupy.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń