Podstawowy piłkarz kadry Nawałki przejdzie operację. Nie zagra z Armenią i Czarnogórą

Andreas Nicolaides
29.09.2017 09:49
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Artur Jędrzejczyk nie zagra w meczach el. MŚ 2018 z Armenią i Kazachstanem. Obrońca Legii Warszawa podda się operacji ręki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto zagra na lewej obronie?

Liczba głosów:

Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Jędrzejczyk ma złamany palec lewej ręki. Z urazem zmaga się już od trzech miesięcy. 

- Do tej pory męczył się i wychodził na boisko z bólem, ale wreszcie doczekał się terminu operacji. Zabieg przejdzie w przyszłym tygodniu. Przez to opuści zgrupowanie reprezentacji Polski - dowiedział się "PS".

Kompletnie bez formy

Kontuzja może tłumaczyć słabą formę "Jędzy" w ostatnich tygodniach. Obrońca notował słabe występy w barwach Legii Warszawa, w ostatnim spotkaniu z Jagiellonią "sprezentował" nawet rywalom akcję, po której ci zdobyli zwycięskiego gola.

Mimo kiepskiej formy, piłkarz nie stracił miejsca w kadrze Adama Nawałki. Wystąpił w bardzo ważnym meczu el. MŚ 2018 z Danią, który przegraliśmy aż 0:4.

Nawałka poszuka alternatyw

Wydaje się jednak, że gdyby nie kontuzja, Nawałka także w ostatnich meczach eliminacji z Armenią i Czarnogórą postawiłby na "Jędzę". A tak będzie musiał szukać innych rozwiązań. Kandydatami do zastąpienia go na lewej obronie są Maciej Rybus i Bartosz Bereszyński.

Mecz Armenia - Polska w el. MŚ 2018 odbędzie się 5 października, starcie Polska - Armenia trzy dni później. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 18.00.

RadioZET.pl/PS/AN