El. MŚ 2018: Na kolejkę przed końcem Argentyna jest poza mundialem!

Andreas Nicolaides
06.10.2017 09:40
Argentyna
fot. PAP/EPA

Argentyna tylko zremisowała w Buenos Aires z Peru 0:0 w przedostatniej kolejce i spadła na szóste miejsce w tabeli kwalifikacji piłkarskich mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej. Bezpośredni awans na mundial w Rosji otrzyma tylko pierwsza czwórka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Argentyna awansuje do MŚ 2018?

Liczba głosów:

"Albicelestes" stworzyli sobie wiele sytuacji, ale nie wykorzystali żadnej z nich. Zgromadzili 25 punktów, a przed nimi sklasyfikowane są pewna awansu Brazylia (38), Urugwaj (28), Chile i Kolumbia (po 26) oraz Peru (25). W walce liczy się także Paragwaj (24), który w czwartek niespodziewanie wygrał na wyjeździe z Kolumbią 2:1.

W ostatniej kolejce Argentyna zmierzy się na wyjeździe z Ekwadorem. Zwycięstwo w Quito da jej co najmniej piąte miejsce, które oznacza konieczność rozegrania dwumeczu barażowego z Nową Zelandią w listopadzie.

- Cała drużyna jest wściekła, ale jeśli wygramy w Ekwadorze, pojedziemy na mistrzostwa. Nasza sytuacja nie jest komfortowa, ale wciąż wszystko jest w naszych rękach. Dziś zobaczyliśmy na boisku walecznego Messiego z nastawieniem, jakiego potrzebują Argentyńczycy - powiedział po meczu selekcjoner Jorge Sampaoli.

"Albicelestes" tylko raz nie zakwalifikowali się na mistrzostwa świata - w 1970 roku. Historia może powtórzyć się po niespełna pół wieku, jeśli nie wygrają ostatniego meczu eliminacji.

RadioZET.pl/PAP/AN