El. Ligi Europy: Świetny mecz Lechii Gdańsk, Broendby pokonane

25.07.2019 20:50
Lechia - Broendby na zywo

Lechia Gdańsk pokonała Broendby 2:1 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Zdobywcy Pucharu Polski byli zdecydowanie lepszą drużyną i tylko ich nieskuteczność sprawiła, że do rewanżu podejdą z minimalną zaliczką.

Pierwsi przed szansą stanęli jednak przyjezdni, ale w 3. minucie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym Simon Hedlund posłał piłkę nad poprzeczką. Później inicjatywę przejęli gdańszczanie.

W 12. minucie Karol Fila próbował zaskoczyć golkipera rywali uderzeniem z dystansu, ale Marvin Schwabe nie dał się zaskoczyć. Za chwilę znakomitej okazji nie wykorzystał Lukas Haraslin – Słowak strzelił obok słupka.

W 26. minucie biało-zieloni objęli prowadzenie. Filip Mladenovic mijał w polu karnym prawego defensora rywali Kevina Mensaha, który wślizgiem zahaczył serbskiego lewego obrońcę. Arbiter bez wahania podyktował jedenastkę, a na gola zamienił ją Flavio Paixao.

W 41. minucie portugalski napastnik mógł podwyższyć wynik, jednak po centrze Mladenovica główkował nad poprzeczką. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Lechii, w szeregach której szczególnie aktywny był Haraslin.

Niewiele jednak brakowało, aby świetne wrażenie tuż przed przerwą zepsuł Kamil Wilczek. Kapitan Broendby popisał się efektownym dryblingiem w polu karnym gospodarzy, ale jego strzał obronił Dusan Kuciak.

Ofensywnie nastawieni podopieczni trenera Piotra Stokowca dobrze rozpoczęli także drugą połowę i w 51. minucie w dogodnej sytuacji minimalnie chybił Paixao. Zamiast 2:0 dla Lechii zrobiło się jednak 1:1, a do remisu doprowadził w 59. minucie Hedlund. Prawoskrzydłowy gości otrzymał prostopadłe podanie i strzałem po ziemi pokonał Kuciaka.

Riposta gdańskiego zespołu była niemalże natychmiastowa, bo cztery minuty później po dośrodkowaniu z prawej strony Fili skuteczną główką popisał się Patryk Lipski.

W końcówce groźnie zaatakowali goście, którzy ponownie mogli odrobić straty. W 77. minucie po zagraniu wzdłuż bramki Hedlunda Wilczek nie trafił w piłkę, a 180 sekund później Hjortur Hermannsson główkował w poprzeczkę.

Z kolei w drugiej minucie doliczonego czasu akcja tercetu rezerwowych Lechii powinna zakończyć się zdobyciem trzeciej bramki. Po centrze z prawej strony Sławomira Peszki piłkę do Artura Sobiecha zgrał Tomasz Makowski, ale napastnik gospodarzy także trafił z główki w poprzeczkę.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ LECHIA - BROENDBY:

90. min.

Koniec meczu! Lechia Gdańsk pokonała Broendby 2:1 i na rewanż do Danii uda się z jednobramkową zaliczką!

90. min.

Co za szansa dla Lechii! Ruszyli z kontratakiem, Peszko zagrywa na głowę Makowskiego, ten zgrywa do Sobiecha - strzał! Poprzeczka!

90. min.

Rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale pewnie łapie piłkę Kuciak.

88. min.

Wychodził na czystą pozycję Hedlund, ale w ostatniej chwili świetnie powstrzymał go Augustyn.

87. min.

Żółta kartka dla Makowskiego za faul w środku boiska.

84. min.

Lechia utrzymuje się przy piłce. Nie atakuje już jednak tak często.

81. min.

Na boisku pojawili się Makowski i Peszko.

80. min.

Rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie... Arajuuri strzela głową! Poprzeczka!

77. min.

Dużo szczęścia Lechii Gdańsk. Piłka płasko zagrana w pole karne do Wilczka, ale ten po raz kolejny w tym meczu nieczysto trafił w piłkę i zmarnował okazję.

74. min.

Zmiana w Lechii: Sobiech pojawia się w miejsce Paixao.

71. min.

Udovicic na lewej stronie, wpada w pole karne, zagrywa płasko... Nikt nie wstawił tam nogi! Szkoda, to byłą dobra sytuacja.

68. min.

Długo rozgrywali piłkę goście, mimo tego nie udało im się zagrozić bramce Kuciaka.

63. min.

Fila kapitalnie dośrodkowuje w pole karne na głowę Lipskiego, a ten z kilku metrów daje Lechii prowadzenie 2:1!

63. min.

GOOOL!!! Lechia znów prowadzi!!!

60. min.

Szybki kontratak gości, świetna piłka do Hedlunda, który bardzo dobrze przyjął i strzałem z bliska pokonał Kuciaka.

59. min.

GOOOL! Broendby doprowadza do remisu!

55. min.

Dośrodkowują goście z rzutu wolnego, ale oddala grę Haraslin.

54. min.

Mladenvoic ukarany żółtą kartką za faul w bocznej strefie boiska.

51. min.

Kolejna bramkowa szansa Legii! Piłka na wolne pole do Paixao, ten strzela z bliska, ale nie trafia w bramkę...

50. min.

Paixao wychodzi na czystą pozycję, strzela między nogami bramkarza, ale wcześniej sędzia odgwizduje spalonego.

48. min.

Teraz dośrodkowanie na Wilczka, ale na szczęście dla Lechii polski napastnik nieczysto trafił piłkę.

47. min.

Goście spróbowali strzału z dystansu, ale dobrze blokuje Fila.

46. min.

Pora na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Lechia prowadzi z Broendby 1:0!

45. min.

Ależ Broendby miało teraz szansę! Piłka w pole karne do Wilczka, ten odwraca się - strzela z bliska! Fantastycznie broni Kuciak!

44. min.

Błąd Kuciaka, podał wprost pod nogi do Hedlunda, a na szczęście szybko powstrzymał go Augustyn.

41. min.

Korner dla gospodarzy. Mladenovic w pole karne... Paixao strzela głową! Nad bramką.

36. min.

Powalczył Fila na prawej stronie, jego dośrodkowanie oddalone, ale do piłki przed polem karnym dopada Lipski - strzał! Nad bramką!

31. min.

Haraslin uderza zza pola karnego... Minimalnie obok!

31. min.

Świetne minuty Lechii Gdańsk!

30. min.

Augustyn teraz wyprzedza rywala, strzela zza pola karnego! Zablokowany!

28. min.

Kolejna szansa dla Lechii! Haraslin w polu karnym, mija jednego rywala, ale zatrzymuje się na drugim! O jeden zwód za dużo, można było wcześniej oddać strzał.

26. min.

GOOOL!!! Lechia prowadzi 1:0!!!

26. min.

Flavio Paixao podchodzi do piłki...

25. min.

Mladenovic chciał minął rywala "na zamach", ale został sfaulowany i sędzia pokazał na 11. metr.

25. min.

Rzut karny dla Lechii Gdańsk!

21. min.

Rzut rożny dla Broendby. Dośrodkowanie... Strzał jednak niecelny. Kuciak wznowi od bramki.

18. min.

Świetna atmosfera w Gdańsku. Kibice cały czas wspierają Lechię.

15. min.

Jeszcze jeden błąd Broendby! Haraslin wychodzi sam na sam... Strzela obok! To powinien być gol!

14. min.

Fatalna pomyłka defensywy gości, piłka trafia do Paixao, ten lobuje bramkarza... Nie trafił w bramkę! Szkoda, bo Schwaebe był daleko od linii bramkowej.

13. min.

Fila strzela zza pola karnego! Broni z trudem Schwaebe!

11. min.

Ofensywne wejście Fili, krótkie podanie w pole karne do Haraslina, ale w ostatniej chwili wmieszał się w tę akcję Arajuuri.

9. min.

Kolejna akcja Lechii na prawej stronie. Tym razem dośrodkowuje Haraslin, ale żaden z jego kolegów niestety nie sięgnął piłki.

5. min.

W odpowiedzi Lipski na skrzydle. Minął jednego rywala, ale jego dośrodkowanie wybite przez obrońców.

3. min.

Rzut rożny dla gości. Płaskie dośrodkowanie w pole karne... Strzela Hedlund! Minimalnie nad bramką!