El. Ligi Europy: Osiem goli w meczu Jagiellonii i awans do kolejnej rundy!

Andreas Nicolaides
02.08.2018 22:55
Jagiellonia

Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z Rio Ave 4:4 i awansowała do 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem wicemistrzów Polski 1:0.

Przed tym meczem niewielu dawało Jagiellonii szanse na awans, i to mimo zwycięstwa w pierwszym meczu 1:0. Spotkanie w Portugalii rozpoczęło się jednak znakomicie dla "Jagi", która wyszła na prowadzenie już w 6. minucie po trafieniu Cilliana Sheridana. Rywale jeszcze przed przerwą odpowiedzieli dwoma bramkami Wendersona Galeno, ale nawet wynik 2:1 dla Bragi dawał awans do kolejnej rundy mistrzom Polski.

Po przerwie padło aż pięć bramek. Najpierw trafił Taras Romanczuk, ale już po kilku minutach hat-trika skompletował Galeno. Jagiellonia nie zamierzała jednak odpuszczać. W 72. minucie Martin Pospisil doprowadził do remisu 3:3. Siedem minut później na prowadzenie klubowi z Białegostoku dał Romanczuk. "Jaga" wygrywała 4:3 na niewiele ponad 10 minut do końca. Rywale potrzebowali w tym momencie trzech goli do awansu. Strzelili tylko jednego.

W 3. rundzie eliminacji Ligi Europy Jagiellonia zagra z KAA Gent z Belgii.

Rio Ave - Jagiellonia 4:4 (2:1)
Bramki: 0:1 Cillian Sheridan (6), 1:1 Galeno (27), 2:1 Galeno (45+2), 2:2 Taras Romanczuk (56), 3:2 Gelson Dala (63), 3:3 Martin Pospisil (71), 3:4 Taras Romanczuk (79), 4:4 Damien Furtado (84)