El. Euro 2020: Polska pokonała Izrael po świetnym meczu

10.06.2019 22:35

Reprezentacja Polski pokonała Izrael 4:0 w meczu 4. kolejki eliminacji Euro 2020. Gole dla biało-czerwonych strzelali: Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Damian Kądzior.

Polska - Izrael na żywo fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Z okazji stulecia powstania PZPN reprezentacja Polski zagrała w nowych koszulkach, podzielonych pionowo na dwie części – jedna białą i jedną czerwoną. Jubileusz federacji uczczono tego dnia również na inne sposoby – na przykład w 19. minucie i 19. sekundzie (jako symbol 1919 roku) – na prośbę spikera - kibice zaczęli wymachiwać przygotowanymi wcześniej dla nich flagami w narodowych barwach.

Oprawa meczu na PGE Narodowym była efektowna, samo spotkanie przez pierwsze pół godziny nieco mniej. Gospodarze, nie licząc strzału obok słupka Piotra Zielińskiego w 20. minucie, mieli w tym okresie problemy ze stwarzaniem groźnych sytuacji. A goście nie zamierzali się tylko się bronić. Kilka razy byli blisko zdobycia bramki - strzelali jednak za lekko lub w dogodnych okazjach wybierali złe rozwiązanie (o jedno "kiwnięcie" za dużo).

Polska - Izrael: gole Piątka, Grosickiego, Lewego i Kądziora

W 35. minucie kibice tłumnie zgromadzeni na PGE Narodowym wreszcie mieli powody do radości. Po podaniu Tomasza Kędziory Krzysztof Piątek popisał się mocnym strzałem z bliska pod poprzeczkę i drużyna Brzęczka objęła prowadzenie. To trzeci gol napastnika Milanu w eliminacjach – wcześniej trafił w wyjazdowych meczach z Austrią (1:0) i Macedonią Północną (1:0).

W doliczonym czasie pierwszej połowy Polacy mogli podwyższyć prowadzenie. Po faulu na Robercie Lewandowskim sędzia podyktował rzut wolny z ok. 18 metrów. Wykonawcą był sam poszkodowany, ale strzelił nad bramką.

W 56. minucie kapitan biało-czerwonych stanął przed jeszcze większą szansą. Za zagranie ręką Sherana Yeiniego sędzia podyktował rzut karny, który Lewandowski bez kłopotu wykorzystał. To jego 57. gol w reprezentacji, dzięki czemu śrubuje rekord pod tym względem w polskim futbolu.

Kilkadziesiąt sekund później było już 3:0. Tym razem po dalekim podaniu Zielińskiego efektownego gola strzelił Kamil Grosicki, choć w tej sytuacji nie popisał się również bramkarz gości Ariel Harush.

Znacznie większy błąd popełnił on w 84. minucie. W niegroźnej sytuacji podał piłkę... Arkadiuszowi Milikowi. Wprowadzony krótko wcześniej na boisko napastnik Napoli natychmiast odegrał do innego rezerwowego Damiana Kądziora, a ten bez kłopotu ustalił wynik meczu, zdobywając pierwszego gola w narodowych barwach.

Eliminacje Euro 2020: TABELA "polskiej" grupy

Po czterech kolejkach w grupie G biało-czerwoni mają komplet 12 punktów i bilans bramek 8-0. Awans na Euro 2020, choć nie minął jeszcze półmetek eliminacji, jest już naprawdę blisko. Drugi Izrael traci już pięć punktów, a trzecia Austria - sześć.

Eliminacje Euro 2020: TABELA i WYNIKI "polskiej" grupy

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - IZRAEL:

90. min.

Koniec meczu! Polska pokonała Izrael 4:0!

90. min.

Jeszcze jedna próba strzału Zahaviego. Również niecelna.

90. min.

Trzy minuty doliczone.

88. min.

Zahavi uderzył zza pola karnego, ale nad bramką.

84. min.

Fatalny błąd bramkarza Izraela, który podaje do Milika, ten oddaje ją do Kądziora, który z bliska trafia do siatki!

84. min.

GOOOL!!! Damian Kądzior!!!

82. min.

Mieliśmy dobrą okazję do kontrataku, ale Lewandowski, zamiast podawać, zdecydował się na strzał. Niecelny.

79. min.

Posiadanie piłki 53:47 proc. na korzyść biało-czerwonych.

76. min.

Jak zmieniamy, to zmieniamy: Schodzi Grosicki, a w jego miejsce Kądzior.

74. min.

Jeszcze jedna zmiana: Góralski za Klicha.

72. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Milik wchodzi za Piątka.

67. min.

Zahavi w odpowiedzi uderzył z dystansu, ale spokojnie łapie piłkę Fabiański.

66. min.

Dośrodkowanie... strzela Glik, ale niecelnie.

64. min.

Nie zwalniają tempa biało-czerwoni. Mamy rzut rożny.

58. min.

Doskonałe podanie z prawej strony do Grosickiego, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza rywali!

58. min.

GOOOL!!! Już 3:0!

56. min.

GOOOL!!! Lewandowski i prowadzimy 2:0!!!

56. min.

Lewandowski podchodzi do piłki...

55. min.

Piłka po dośrodkowaniu Grosickiego odbiła się od nogi piłkarza Izraela, a potem przypadkowo trafiła go w rękę.

55. min.

Będzie rzut karny dla Polski!

52. min.

Zahavi spróbował strzału z dystansu, ale fatalnie spudłował.

48. min.

Świetnie Klich zagrał teraz do Grosickiego, ale ten potem fatalnie dośrodkował lewą nogą. Od bramki wznowi Ariel Harush.

47. min.

Kayal w naszym polu karny, miał dobra sytuację do strzału, ale sędzia przerywa grę - spalony!

46. min.

Zaczynamy druga połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Prowadzimy 1:0 po golu Krzysztofa Piątka!

45. min.

Lewandowski podchodzi do rzutu wolnego... Ale strzela nad bramką!

45. min.

Ruszył z kontratakiem Lewandowski, ma po lewej stronie Grosickiego, ale nie oddaje piłki i jest faulowany!

44. min.

Jeszcze raz przewrotki spróbował Zahavi, tym razem oddał celny strzał, ale spokojnie poradził sobie z nim Fabiański.

43. min.

Podanie do Lewandowskiego w pole karne, ale doskonale poradzili sobie z nim stoperzy Izraela.

39. min.

Izrael w odpowiedzi. Dośrodkowanie w nasze pole karne, Zahavi składa się do przewrotki, ale przy okazji fauluje Bednarka i ogląda żółtą kartkę.

37. min.

GOL Krzysztofa Piątka:

35. min.

Świetna akcja Polaków! Lewandowski w pole karne, tam Kędziora przytomnie wykłada piłkę Piątkowi, a ten z kilku metrów pakuje piłkę do bramki!

35. min.

GOOOL!!! Kto? Piątek!!!

32. min.

Grosicki na lewej stronie, minął jednego rywala, ale drugi łatwo go powstrzymał.

29. min.

Kędziora dośrodkowuje w pole karne... Strzela głową Piątek! Nad bramką!

28. min.

Dasa ruszył na prawej stronie do dalekiego zagrania, ale nie zdążył. Wznowi grę Fabiański.

26. min.

Fauluje w środku pola Krychowiak. Żółta kartka!

25. min.

Znów Zahavi w naszym polu karnym, mija Glika, ale potem zatrzymuje się na Bednarku. Dobra interwencja.

24. min.

Mieliśmy teraz mnóstwo szczęścia! Aktywny w zespole rywali Ben Harush wpadł w pole karne, dograł do Zahaviego, ten strzela z kilku metrów! Blokuje go Glik!

23. min.

Grosicki ostro zagrywa w pole karne... Piąstkuje bramkarz Izraela!

22. min.

Coraz lepiej wygląda gra reprezentacji Polski.

21. min.

Zieliński w polu karnym - strzela w krótki róg! Minimalnie obok słupka!

20. min.

Świetny kontratak Polaków. Wyszliśmy trójką: Grosicki, Piątek, Lewandowski, ale w kluczowym momencie "Lewy" poślizgnął się przed polem karnym.

18. min.

Zieliński w pole karne... Zgrywa głową Piątek do Lewandowskiego. Wmieszali się w to wszystko obrońcy rywala.

17. min.

Kędziora ładnie zagrał prostopadłym podaniem do Zielińskiego, ale jego późniejsze dośrodkowanie zablokowane.

14. min.

W odpowiedzi Kayal strzela zza pola karnego, ale pewnie łapie piłkę Fabiański.

12. min.

Krychowiak teraz zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale uderzył nad bramką!

9. min.

Napędził akcję Zahavi, odegrał na lewo do Ben Harusha - dośrodkowanie... Wybija piłkę Glik.

8. min.

Dośrodkowanie, ale faulujemy w ataku.

7. min.

Teraz Kędziora miękko w pole karne do Lewandowskiego, ale powstrzymany napastnik Bayernu Monachium. Wywalczył jednak rzut rożny.

5. min.

Glik zderzył się z Ben Harushem. Wznowimy grę od rzutu wolnego.

4. min.

W odpowiedzi Hayal na lewej stronie, ale jego rajd dobrze powstrzymał Kędziora.

3. min.

Bereszyński dośrodkowuje w pole karne, ale oddalają grę goście.

3. min.

Aktywny Zieliński na skrzydle, ale tym razem jego podanie zablokowane.

1. min.

Tracą piłkę rywale i ruszamy z kontratakiem. Zieliński na prawej stronie, mija dwóch rywali, ale potem niecelnie podaje do Lewandowskiego.

1. min.

Zaczynają goście!

20:44

Przywitanie obu ekip i za chwile początek meczu.