El. Euro 2020: Polska lepsza od Macedonii, Piątek bohaterem

07.06.2019 22:35

Reprezentacja Polski w meczu 3. kolejki eliminacji Euro 2020 pokonała Macedonię 1:0. Bohaterem meczu został Krzysztof Piątek, który pokonał bramkarza rywali w 47. minucie meczu.

Polska - Macedonia fot. PAP/EPA

Już w piątej minucie Goran Pandev zainicjował akcję, po której groźnie z dystansu strzelił Elif Elmas. Niepewnie interweniował Łukasz Fabiański i piłkę na rzut rożny wybił Jan Bednarek. Trzy minuty później pierwszą groźną akcję przeprowadzili Polacy - po wymianie piłki między Kamilem Grosickim i Robertem Lewandowskim gospodarze wybili ją na rzut rożny.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy próbowali rozgrywać piłkę w środku pola i bez problemów przerywali akcje Polaków.

Ci natomiast popełniali dużo błędów, słabo konstruowali akcje, grali niedokładnie. Często rozgrywać próbował Lewandowski, który cofał się do linii pomocy. Niewidoczny był natomiast Piotr Zieliński, który miał być reżyserem ofensywnych poczynań biało-czerwonych. Indywidualnych akcji próbowali Grosicki czy Grzegorz Krychowiak, ale rywale odbierali im piłkę.

W 40. minucie Pandev ponownie poradził sobie z polskimi defensorami, ale nie zdołał oddać strzału. Z upilnowaniem 35-letniego kapitana gospodarzy piłkarze Brzęczka mieli największe problemy.

Macedonia - Polska: Wejście Krzysztofa Piątka

W przerwie Frankowskiego zmienił Krzysztof Piątek i niespełna dwie minuty po wejściu trafił do bramki gospodarzy. Gol padł jednak nieco przypadkowo i po zamieszaniu w polu karnym. Po rzucie rożnym Ezgan Alioski niefortunnie głową wybił piłkę, nieskładną przewrotką uderzył Piątek, ale był to lekki strzał. W piłkę próbowali trafić jeszcze Lewandowski i Kamil Glik, ale obaj jej nie dotknęli i ta zatrzymała się dopiero w siatce.

Po stracie gola Macedończycy bardziej się otworzyli, co stwarzało okazje dla Polaków. Dwie z nich zmarnował Grosicki, m.in. w 62. minucie z okolic linii końcowej podał Mateusz Klich, ale skrzydłowy Hull City strzelił ponad bramką.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Fabiańskiego próbował zaskoczyć technicznym strzałem Ilija Nestorovski, ale bramkarz West Hamu popisał się skuteczną interwencją.

W ostatnich 10 minutach niesieni dopingiem gospodarze zepchnęli Polaków do defensywy. W decydujących momentach brakowało w ich akcjach jednak dokładności bądź pomysłu na finalizację. Z kolei biało-czerwoni popełniali proste błędy przy próbach wyprowadzenia kontrataków i nie byli w stanie przekroczyć własnej połowy.

Macedończycy kończyli spotkanie w dziesiątkę, ponieważ w 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Visar Musliu.

Po tym zwycięstwie reprezentacja Polski z dorobkiem dziewięciu punktów umocniła się na prowadzeniu w grupie G. W poniedziałek biało-czerwoni podejmą w Warszawie drugi w tabeli Izrael.

Eliminacje Euro 2020: TABELA i WYNIKI "polskiej" grupy

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ MACEDONIA - POLSKA:

90. min.

Koniec meczu! Polska pokonała Macedonię 1:0!

90. min.

Ostatnia akcja Macedonii, ale dobrze interweniuje Bereszyński.

90. min.

Biało-czerwoni skutecznie oddalają grę od własnego pola karnego.

90. min.

Cztery minuty doliczone.

88. min.

Piłka w polu karnym... Trajkovski strzela! Pewnie broni Fabiański!

86. min.

Druga żółta kartka dla Musliu i Macedonia będzie kończyć mecz w osłabionym składzie!

84. min.

Dośrodkowanie, ale radzą sobie z nim biało-czerwoni.

83. min.

Faul Zielińskiego. Rzut wolny dla gospodarzy.

80. min.

Gorąco pod bramką Fabiańskiego, mamy strzał, ale piłka w rękach naszego golkipera.

75. min.

Nestorovski wpada w pole karne - strzela po długim rogu! Kapitalnie broni Fabiański!

72. min.

Groźna akcja gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, ale dobrze interweniuje Glik!

69. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Rybus w miejsce Grosickiego.

64. min.

Dobre dogranie Klicha z prawej strony... Grosicki przed bramką - strzela! Nie trafił! To powinno być 2:0!

62. min.

Okazja dla gospodarzy... Ale wcześniej odgwizdany spalony.

61. min.

Tak padła bramka dla reprezentacji Polski:

60. min.

Groźna akcja Macedonii zakończona niecelnym strzałem. Wznowi Fabiański.

57. min.

Grosicki teraz ładnie w pole karne, ale ani Piątek, ani Lewandowski nie doszli do piłki.

51. min

Zieliński strzela na bramkę... Zablokowany.

50. min.

Powtórka nie potrafi wyjaśnić, kto ostatni dotknął piłki w tej akcji. Być może był to wprowadzony po przerwie Piątek. Najważniejsze jednak, że Polska prowadzi 1:0!

47. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, błąd bramkarza Macedonii i Glik pakuje piłkę do pustej bramki!

47. min.

GOOOL!!! Polska prowadzi!!!

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

46. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Piątek wchodzi w miejsce Frankowskiego.

21:38
21:33

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska remisuje z Macedonią 0:0!

42. min.

Nie wygląda to dobrze - Glik i Bednarek mają na koncie upomnienia.

41. min.

Bednarek fauluje w środku pola i ogląda żółtą kartkę.

38. min.

Spróbował uderzenia z daleka Kędziora, ale nie trafił w bramkę.

37. min.

W odpowiedzi Bardhi uderza z dystansu, ale wysoko bardzo niecelnie.

34. min.

Grosicki strzela zza pola karnego... Bardzo niecelnie.

34. min.

33. min.

Ładna akcja Grosickiego na lewej stronie, niestety nie została zakończona dobrym dograniem w pole karne.

28. min.

Dobre dośrodkowanie, ale na szczęście żaden z rywali nie zdołał oddać strzału.

28. min.

Faul Kamila Glika. Będzie rzut wolny i żółta kartka dla naszego obrońcy!

25. min.

Dośrodkowuje Grosicki, ale zdecydowanie za nisko. Wybijają Macedończycy.

23. min.

Jeszcze raz Frankowski na skrzydle. Wywalczył rzut wolny.

20. min.

Leży na boisku Elmas. Faulował go w ataku Lewandowski.

19. min.

Frankowski dośrodkowuje w pole karne... Łapie piłkę bramkarz gospodarzy.

15. min.

Nestorovski zagrywa w pole karne do Elmasa, ale na szczęście dla nas za mocno. Od bramki wznowi Fabiański.

13. min.

Ładna akcja Polaków, piłka do Lewandowskiego - ten pada na murawę przed polem karnym, ale sędzia nie przerywa gry. Nie ma rzutu wolnego.

9. min.

Dośrodkowanie, ale sędzia przerywa grę. Faulował w ataku Lewandowski.

8. min.

Dalekie zagranie na Lewandowskiego, ten oddaje piłkę Grosickiemu, podanie do środka... Wybijają rywale na rzut rożny.

8. min.

Kędziora na prawej stronie, zagrywa do Frankowskiego - dośrodkowanie... Piłka nie dotarła do żadnego z piłkarzy reprezentacji Polski.

6. min.

Dośrodkowanie w pole karne.. Pandev strzela głową! Nad bramką!

5. min.

Pierwsza szansa rywali! Elmes uderzył z dystansu - "wypluł" piłkę Fabiański, ale na szczęście blisko był Bednarek, który oddalił grę!

4. min.

Prosty błąd Kędziory przy linii bocznej. Od autu wznowią gospodarze.

3. min.

Faul w ataku Elmasa. Wznawiają grę od własnej połowy biało-czerwoni.

3. min.

Indywidualnie ruszył Grosicki, ale jego podanie do Lewandowskiego przecięte przez jednego z piłkarzy Macedonii.

2. min.

Nestorovski szukał podaniem Pandeva, ale dobrze ustawiona defensywa reprezentacji Polski.

1. min.

Agresywnie w odbiorze gospodarze. Faulowany w środku pola Krychowiak.

1. min.

Zaczynamy!

20:46

Minuta ciszy poświęcona zmarłemu Lennartowi Johanssonowi, byłemu wieloletniemu szefowi UEFA.

20:43

Pora na przywitanie obu ekip i losowanie z udziałem kapitanów.

20:40

Przed nami hymny obu państw.

20:39

Wychodzą!

20:39

Pandev serdecznie przywitał się z Piątkiem. Trudno się dziwić, obaj znają się dobrze z Genoi.

20:38

Piłkarze obu ekip już czekają w tunelu na wyjście na boisko.

20:35

Tutaj jeszcze raz skład biało-czerwonych na dzisiejszy mecz:

20:33

W oczekiwaniu na mecz przypomnijmy, że wczoraj doszło w Skopje do nieprzyjemnych wydarzeń:

Polscy kibice aresztowani w Macedonii. Wszczęli awanturę z policją [WIDEO]

20:28

- Ostatnie mecze pokazały bardzo ważną rzecz - zawodnicy, który wchodzą w trakcie meczu, pokazują się z bardzo dobrej strony - podkreślił selekcjoner reprezentacji Polski. Dziś na ławce ma m.in. Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika.

20:27

- Dziś wychodzimy na mecz z jednym napastnikiem, ale to nie oznacza, że będziemy grac defensywnie - powiedział przed meczem trener Jerzy Brzęczek.

20:21

Polacy przystępują do tego meczu w roli faworyta. Są liderem tabeli i nad Macedonią mają dwa punkty przewagi.