El Clasico przeniesione na późniejszy termin

18.10.2019 12:13
El Clasico
fot. PAP/EPA

Zaplanowane na 26 października w Barcelonie El Clasico, czyli mecz „Dumy Katalonii” z Realem Madryt, nie odbędzie się tego dnia – poinformowała Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF). Na razie nie podano nowego terminu. Według mediów będzie to grudzień.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Decyzja ma związek z napiętą sytuacją polityczną w tym regionie. W poniedziałek sąd skazał dziewięciu polityków na kary od dziewięciu do 13 lat pozbawienia wolności za role, jakie odegrali przy uznanym za nielegalne referendum niepodległościowym w Katalonii. Wywołało to protesty mieszkańców, które doprowadziły do zamieszek.

Początkowo władze ligi wystąpiły do RFEF z wnioskiem o przeniesienie El Clasico do Madrytu, a rewanż w Barcelonie odbyłby się w marcu przyszłego roku, kiedy planowano spotkanie na Santiago Bernabeu. Federacja podjęła jednak decyzję o zmianie terminu.

Wobec tych wydarzeń hiszpańska federacja (RFEF) miała zgodzić się na przełożenie meczu między FC Barceloną a Realem Madryt, który pierwotnie ma zostać rozegrany 26 października. Nowym terminem miał być 18 grudnia, ale wówczas są zaplanowane mecze Pucharu Króla, dlatego inną datą, jaka padła wśród propozycji, jest 7 grudnia.

To spowoduje, że spotkanie Barcy z Mallorcą i Królewskich z Espanyolem odbędą się 4 grudnia, tak aby obie drużyny miały tyle samo czasu na regenerację.

Po ośmiu kolejkach Real jest liderem tabeli z 18 punktami. Barcelona zgromadziła o dwa mniej i jest druga.

RadioZET.pl/PAP