El Clasico: Real nie zrobi szpaleru dla Barcelony

Maciej Walasek
06.05.2018 10:36
Real Madryt
fot. PAP/EPA

W zeszłym tygodniu Barcelona zapewniła sobie tytuł mistrza Hiszpanii. Jednak najprawdopodobniej przed niedzielnym El Clasico, Real nie wykona tradycyjnego szpaleru dla Dumy Katalonii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Szpaler sięga 1988 roku, kiedy to po raz pierwszy w trakcie El Clasico Barcelona pokazała szacunek dla Realu Madryt, który był najlepszy w krajowych rozgrywkach. W niedzielę Blaugrana zagra po raz pierwszy na Camp Nou od zdobycia mistrzostwa, a los chciał, że trafili na mecz z Królewskimi.

El Clasico: Real nie robi szpaleru

Od pewnego czasu Real otwarcie przyznaje, że nie zrobi szpaleru dla Barcelony. Powód? W grudniu przed Gran Derbi Cristiano Ronaldo chciał, aby piłkarze Dumy Katalonii wykonali dla nich szpaler za wygranie Klubowych Mistrzostw Świata. Jednak Barcelona nie brała udziału w tych rozgrywkach, dlatego w Katalonii zapanowało oburzenie.

Zobacz także

Teraz Królewscy całkowicie stracili szansę na zdobycie tytułu, ale nie zmienili zdania, co do wykonania szpaleru.

Zagłosuj

Czy Real powinien zrobić szpaler dla Barcelony?

Liczba głosów:

- To moja decyzja. Oni zerwali z tradycją pierwsi, nie robiąc nam szpaleru na Bernabeu po naszym triumfie w Klubowych Mistrzostwach Świata – mówił kilkanaście dni temu Zinedine Zidane.

Trener Realu obarczył Barcelonę, która jego zdaniem jako pierwsza przerwała tradycję.

Czy powinno się wykonać szpaler? Najrozsądniejszy pomysł zaproponowali dziennikarze, według których szpaler powinien zostać wykonany przez wszystkich graczy Realu i 10 piłkarzy Dumy Katalonii. W środku miałby stanąć Andres Iniesta, dla którego będzie to ostatnie El Clasico w karierze.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW