El Clasico: Kosmiczny mecz! Cztery bramki i czerwona kartka!

06.05.2018 22:45

Barcelona zremisowała w El Clasico z Realem Madryt 2:2 (1:1). Duma Katalonii kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Sergi Roberto.

Real Madryt - Barcelona fot. PAP/EPA

Mecz dobrze zaczęła Barcelona, która dłużej utrzymywała się przy piłce. W 10 minucie świetny rajd prawą stroną boiska zaliczył Sergi Roberto, który dośrodkował do Suareza, a ten uderzył z woleja i pokonał Navasa. Real nie pozostał dłużny i po pięciu minutach wyrównał. Kroos dośrodkował do Benzemy, ten zagrał do Ronaldo, który z bliska nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki.

Od tego momentu obraz gry diametralnie się zmienił. Dłużej przy piłce zaczął być Real i to Królewscy stwarzali coraz groźniejsze sytuacje. Z kolei piłkarze Barcelony nie mieli pomysłu, jak podejść pod pole karne zawodników z Madrytu.

Pod koniec pierwszej połowy najpierw doszło do przepychanki między Ramosem, a Suarezem za co arbiter ukarał obu żółtą kartką. Chwilę później w doliczonym czasie gry Sergi Roberto uderzył Marcelo w twarz, za co został wyrzucony z boiska. Po pierwszej połowie było 1:1, ale przewaga należała do Realu.

Na początku drugiej połowy Cristiano Ronaldo został zmieniony przez Marco Asensio. Przy zdobytym golu Portugalczyk podkręcił staw skokowy i Zidane wolał nie ryzykować kontuzji przed finałem Ligi Mistrzów. Pierwsze minuty drugiej części należały do piłkarzy Dumy Katalonii. W 52. minucie Luis Suarez wygrał przepychankę z Varane'm, podał do Messiego, a Argentyńczyk strzałem z szesnastu metrów pokonał Navasa.

Chwilę później Suarez wpakował piłkę do siatki, ale znajdował się na spalonym. Kolejne minuty należały do Barcelony, która pomimo gry w osłabieniu coraz bardziej zagrażała Królewskim. W 70. minucie bliski gola był Leo Messi, ale kapitalną interwencją popisał się Navas.

Dwie minuty później przepiękną bramkę strzelił Gareth Bale. Asensio podawał na siedemnasty metr, a Walijczyk uderzył bez przyjęcia i pokonał ter Stegena.

Od tego momentu Real zaczął częściej znajdować się przy piłce, ale to nie przełożyło się na wynik meczu. Ostatecznie 237. El Clasico zakończyło się remisem 2:2.