El Clasico: Barcelona zmiażdżyła Real. Suarez i Dembele katami Królewskich

28.10.2018 18:17

Barcelona pokonała Real Madryt 5:1 (2:0) w 10. kolejce La Liga. Królewscy zaprezentowali się katastrofalnie, przez co dni Lopeteguiego na Santiago Bernabeu są definitywnie policzone.

El Clasico: Barcelona zmiażdżyła Real. Suarez i Dembele katami Królewskich fot. PAP/EPA

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Barcelony. Real popełniał błędy w obronie, co przyniosło fatalny skutek już w 11. minucie. Jordi Alba dostał świetne podanie z głębi pola od Rakiticia i pognał lewą stroną. Idealnie dośrodkował futbolówkę w pole karne, w którym Suarez zmylił obrońców Realu i przepuścił piłkę do Coutinho. Brazylijczyk bez żadnego problemu skierował ją do siatki.

Po ośmiu minutach mogło być już 2:0, ale genialną paradą popisał się Courtois po uderzeniu Arthura.  Dziesięć minut później Varane sfaulował w polu karnym Suareza. Z początku arbiter nie wskazał na jedenastkę, ale po sprawdzeniu akcji za pomocą systemu VAR, sędzia podyktował rzut karny dla Dumy Katalonii, który pewnie wykorzystał Luis Suarez.

Początek drugiej połowy to przebudzenie Realu zwieńczone golem kontaktowym. Akcję napędził Isco i podał w pole karne. Lenglet popełnił błąd, a piłka wylądowała pod nogami Marcelo, który umieścił futbolówkę w siatce. Bliski wyrównania był Modrić, ale trafił w słupek. Ostatnie 15 minut przebiegało pod absolutną kontrolą Barcelony. W 75. Minucie Dembele, który ledwo co wszedł na boisko podał do Sergi Roberto. Ten wystawił piłkę Suarezowi, który główką zdobył bramkę.

Po niespełna dziesięciu minutach Urugwajczyk po raz kolejny w tym meczu dostał świetne podanie od Sergi Roberto i znów pokonał Courtoisa.

Dzieła zniszczenia dokonał Vidal. Znów akcję napędził Dembele, który po rajdzie lewą stroną fantastycznie dograł do swojego kolegi w pole karne, a ten dokonał formalności.

Barcelona – Real Madryt 5:1 (2:0)