Ekstraklasa: Skromna wygrana Lechii z Piastem

18.09.2021 22:40
Lechia - Piast

Lechia Gdańsk wygrała z Piastem Gliwice w ostatnim sobotnim meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy 1:0. Gola na wagę trzech punktów na początku meczu zdobył Łukasz Zwoliński.

Gdańszczanie szybko zdobyli gola. W 12. minucie po kontrze rajdem prawym skrzydle boiska popisał się Joseph Ceesay. Szwedzki piłkarz pochodzenia ghańskiego ograł obrońcę gości i dośrodkował w pole karne do Łukasza Zwolińskiego, który uderzył piłkę celnie w krótki róg bramki.

Piłkarze z Górnego Śląska pierwszy celny strzał oddali dopiero w 32. minucie gry – z pierwszej piłki w polu karnym prosto w bramkarza Lechii uderzył Toril.

Ekstraklasa: Lechia lepsza od Piasta

Druga część meczu nie przyniosła zmiany rezultatu. Zawodnicy Piasta próbowali atakować bramkę biało-zielonych, byli częściej przy piłce, ale nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji. Z kolei gospodarze sprawiali wrażenie, jakby jednobramkowa przewaga w pełni ich satysfakcjonowała.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Zwoliński (12).