Zamknij

Ciemności na stadionie Arki. W czasie meczu Pucharu Polski zgasło światło [WIDEO]

01.12.2021 20:30
Arka - Zagłębie
fot. PAP

Pod koniec meczu Pucharu Polski doszło do niecodziennego wydarzenia. W trakcie spotkania pomiędzy Arką Gdynia a Zagłębiem Lubin zgasło światło. Na szczęście organizatorzy w miarę sprawnie usunęli usterkę i piłkarze mogli dokończyć starcie.

Arka Gdynia w 1/8 finału Pucharu Polski podejmowała na własnym stadionie Zagłębie Lubin. Dwa gole dla gospodarzy w pierwszej połowie zdobył Karol Czubak, a po przerwie do siatki rywali trafił Adam Ratajczyk.

Goście robili, co mogli, aby doprowadzić do remisu i pozostać w grze o ćwierćfinał PP. Nagle w 78. minucie na Stadionie Miejskim w Gdyni zapadły ciemności. Zawodnicy obu drużyn musieli przerwać grę i zejść do szatni. Na szczęście organizatorzy sprawnie poradzili sobie z usterką, którą naprawili w kilka minut, a sędziowie mogli wznowić mecz.

Na meczu Pucharu Polski zgasło światło

Ostatecznie Arka Gdynia obroniła wynik i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy na stadionie zgasło światło. W ostatnią sobotę w trakcie ligowego pojedynku w Częstochowie na meczu Rakowa z Zagłębiem również zapadły ciemności. Jednak w tamtym przypadku awaria była poważniejsza, a zawodnicy pojawili się na murawie po blisko godzinnej przerwie.

RadioZET.pl