Zamknij

Zenon Lissek nie żyje. Zasłynął cudownym trafieniem przeciwko Juventusowi

25.09.2021 12:22
Zenon Lissek nie żyje
fot. Shutterstock

Zenon Lissek nie żyje. Były piłkarz Szombierek Bytom, Górnika Zabrze i Hansy Rostock zmarł po długiej chorobie w wieku 58 lat. W 1989 roku zdobył przepięknego gola z Juventusem w Pucharze UEFA.

Zenon Lissek większą część swojej kariery spędził w Szombierkach Bytom. W 1989 roku przeniósł się do Górnika Zabrze i to właśnie w barwach tej drużyny zapisał na swoim koncie najbardziej pamiętne trafienie. W meczu 1/32 finału Pucharu UEFA strzelił przepięknego gola Juventusowi i choć ekipa z Górnego Śląska ten mecz przegrała 2:4, to ta bramka po dziś dzień jest wspominana przez kibiców.

W sezonie 1992 roku spędził pół roku w Hansie Rostock, a po powrocie do kraju ponownie zakotwiczył w Bytomiu. Karierę zakończył w 2002 roku. W ostatnich latach walczył o swoje zdrowie - najpierw dzięki zbiórce przeprowadzonej przez kibiców przeszedł skomplikowaną operację biodra, która uchroniła go przed wózkiem inwalidzkim, a potem toczył nierówną bitwę z nowotworem. Zmarł w sobotę 25 września.

Zmarł Zenon Lissek

"Pomimo choroby i cierpienia nie skarżył się. Zawsze żywo interesował się Górnikiem, kibicował mu, oglądając mecze w telewizji. Pytał co słychać u trenera, piłkarzy. Bardzo chciał raz jeszcze zasiąść na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla. Za niespełna dwa tygodnie skończyłby 59 lat" - czytamy na stronie Górnika Zabrze.

"Dla kilku pokoleń kibiców Zielonych Zenon był, jest i będzie najważniejszą "8" w historii Zielonych, ze względów sportowych oraz swojego przywiązania do naszego klubu" - napisano z kolei na stronie Szombierek Bytom.

RadioZET.pl/szombierkibytom.com/gornikzabrze.pl