Zamknij

Boniek znów "odleciał". Przyrównał Premier League do... PKO Ekstraklasy [WIDEO]

24.01.2020 17:29
Zbigniew Boniek
fot. Twitter/Screen

Zbigniew Boniek znów "odleciał". Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyrównał angielską Premier League do PKO Ekstraklasy. - Mecz w lidze angielskiej z udziałem takich drużyn jak Norwich czy Watford, wcale nie jest lepszym spotkaniem od tego w lidze polskiej - ocenił były piłkarz Juventusu Turyn

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Zbigniew Boniek gościł ostatnio w programie "Prawda Futbolu" prowadzonym przez dziennikarza Romana Kołtonia w serwisie YouTube. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej opowiadał w nim m.in. o profitach wynikających z powiększenia rozgrywek PKO Ekstraklasy z 16 do 18 zespołów.

- Pozwoli to lepiej podejść do walki o Europę. (...) Niezgoda z Legii i Buksa z Pogoni znaleźli się w USA, Klimala z Jagi powędrował do Celticu, a Jevtić właśnie został sprzedany do Rosji. Takiej wyprzedaży nigdy nie było. To nie jest normalne! - przyznał wyraźnie zdenerwowany były piłkarz reprezentacji Polski i Juventusu Turyn.

Zbigniew Boniek przyrównał Premier League do PKO Ekstraklasy [WIDEO]

Podczas rozmowy o piłce nie zabrakło także kontrowersji. Boniek stwierdził bowiem, że niektóre pojedynki w Premier League wcale nie stoją na wyższym poziomie aniżeli starcia w lidze polskiej.

- Mecz w lidze angielskiej z udziałem takich drużyn jak Norwich czy Watford, wcale nie jest lepszym spotkaniem od tego w lidze polskiej - ocenił prezes.

- Tam wszystko jest tylko w lepszej oprawie, jest więcej kibiców. Może stadion jest trochę ładniejszy, murawa bardziej zielona. Tam mają tyle pieniędzy, że ostatni piłkarz z ostatniej drużyny w tabeli jest kupowany za 25, 30, 40 milionów euro. I to ich kręci. Ale to nie jest wcale żaden wielki piłkarz. Natomiast my, nie mając odniesienia do Europy, wylewamy wszystkie pomyje na Ekstraklasę - podsumował 63-latek.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Prawda Futbolu