Zamknij

Boniek ostro o polityce transferowej polskich klubów. "Liczy się tylko kasa"

16.01.2020 11:54
Zbigniew Boniek
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

Zbigniew Boniek skrytykował politykę transferową klubów PKO BP Ekstraklasy. "Zero ambicji i planu, liczy się tylko kasa" - przyznał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Słowa byłego piłkarza odnoszą się najpewniej do ostatnich głośnych "emigracji" polskich talentów pokroju Adama Buksy czy Patryka Klimali do klubów z zagranicy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

PKO Ekstraklasa niemal słynie z tego, że bez względu na to czy trwa obecnie okienko transferowe zimowe, czy letnie, opuszcza ją cała grupa wyróżniających się zawodników. W obecnym oknie z naszej ligi "wyemigrowali" już m.in. Adam Buksa, Patryk Klimala czy Joao Amaral.

Zbigniew Boniek ostro o polityce transferowej klubów PKO Ekstraklasy

Taka polityka transferowa polskich klubów irytuje jak widać nie tylko kibiców, ale także prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W środę Zbigniew Boniek pokusił się o krytyczny wpis na ten temat na swoim koncie na Twitterze.

Post byłego świetnego piłkarza reprezentacji Polski wywołał niemałą burzę wśród kibiców. Oprócz wielu fanów popierających zdanie Bońka, pojawiła się także rzesza, tłumacząca taki stan rzeczy m.in aż trzema drużynami spadającymi co sezon z ligi czy zwykłym pragnieniem ambitnych piłkarzy gry w najsilniejszych ligach.

Bez względu na powód, dla jakiego jakościowi gracze odchodzą z PKO Ekstraklasy, polska najwyższa klasa rozgrywkowa przechodzi obecnie ogromny kryzys. Aktualnie w rankingu UEFA zajmuje dopiero 32. miejsce, będąc bezpośrednio przed takimi państwami jak Liechtenstein, Luksemburg czy Litwa.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Zbigniew Boniek, sportowefakty.wp.pl