Zagłębie ucieka od strefy spadkowej. Padł gol z połowy boiska

08.04.2022 20:01

Zagłębie Lubin odwróciło losy spotkania i pokonało Stal Mielec 3:1 w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Ozdobą tej rywalizacji było trafienie z połowy boiska Erika Daniela po koszmarnym błędzie bramkarza gości Rafała Strączka.

Zagłębie Lubin - Stal Mielec

Zagłębie Lubin - Stal Mielec: wynik. "Miedziowi" po 27 kolejkach zajmowało pierwszą bezpieczną pozycję i miało trzy "oczka" więcej od zagrożonej spadkiem Wisły Kraków. Przyjezdni plasowali się na 11. miejscu, a przy zwycięstwie mogli przesunąć się o dwie lokaty.

Stal była blisko sukcesu, jako pierwsza objęła prowadzenie i miała kilka innych okazji do zdobycia gola, a mimo to będzie wracać do Mielca na tarczy. Goście po raz ostatni cieszyli się z kompletu punktów 12 lutego, gdy pokonali "Białą Gwiazdę".

Ekstraklasa: Zagłębie - Stal Mielec [WYNIK]

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Strzelanie po zamieszaniu podbramkowym rozpoczął Oskar Zawada. Po chwili Maksymilian Sitek padł w polu karnym po kontakcie z Sasą Baliciem. Arbiter wskazał na "wapno", ale po obejrzeniu powtórki cofnął swoją decyzję. Od tego momentu do głosu doszli gospodarze i wykorzystali swoją przewagę z nawiązką.

Od 71. do 85. minuty podopieczni Piotra Stokowca trzy razy znaleźli drogę do siatki mielczan. Wyrównał Martin Dolezal, a następnie Rafał Strączek sprezentował rywalom drugie trafienie. Bramkarz Stali niepotrzebnie daleko wybiegł poza pole karne, zagrał głową do Erika Daniela, a ten z niemal połowy boiska wpakował futbolówkę do bramki. Wynik ustalił Doleżal.

Zagłębie awansowało na 13. miejsce, Stal pozostała na 11. pozycji. Obie ekipy mogą jeszcze stracić swoje lokaty w tej serii gier.

Zagłębie Lubin - Stal Mielec 3:1

Bramki: Martin Doleżal (71', 85'), Erik Daniel (79') - Oskar Zawada (56')

Składy

• Zagłębie: Kacper Bieszczad - Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Jhon Chancellor, Sasa Balić (Mateusz Bartolewski 55') - Aleksandar Scekić (Koki Hinokio 55', Tomasz Pieńko 83') - Patryk Szysz (Cheikhou Dieng 46'), Łukasz Łakomy, Filip Starzyński (Łukasz Poręba 70'), Erik Daniel - Martin Doleżal
  • Stal: Rafał Strączek - Marcin Flis, Mateusz Matras, Bozhidar Chorbadziński - Krystian Getinger, Grzegorz Tomasiewicz, Arkadiusz Kasperkiewicz (Maciej Urbańczyk 73'), Mateusz Żyro - Maciej Domański, Maksymilian Sitek  (Przemysław Maj 82') - Oskar Zawada (Dominik Steczyk 69')