Ekstraklasa: Zagłębie rzutem na taśmę ograło Podbeskidzie

11.04.2021 17:00
Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Zagłębie Lubin po serii trzech porażek zdobyło wreszcie komplet punków i pokonało na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 w meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Decydującego gola w 92. minucie zdobył Damian Oko.

Zagłębie Lubin nie potrafiło zdobyć punktu w trzech kolejnych meczach i spadło na 9. miejsce. Ich rywale mogli nieco odetchnąć dopiero przed tygodniem, gdy ograli Wisłę Kraków i wydostali się z ostatniej pozycji w ligowej tabeli. Kolejne zwycięstwo pozwoliłoby "Góralom" przeskoczyć jeszcze Cracovię. Było blisko, ale zabrakło 20 minut.

Przyjezdni bardzo dobrze weszli w mecz i już w 8. minucie za sprawą Kamila Bilińskiego objęli prowadzenie. Podopieczni Roberta Kasperczyka nie poszli jednak za ciosem, a do głosu doszli gospodarze.

Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała [WYNIK]

Pierwsze ostrzeżenie nadeszło w 27. minucie, gdy Chodyna przegrał pojedynek sam na sam z Peskoviciem. W kolejnych minutach, także po przerwie, zagrożenie stwarzali Drażić, Kruk i Patryk Szysz. Wreszcie ten ostatni dopiął swego i w 73. minucie doprowadził do wyrównania.

Kiedy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, lubinianie skutecznie rozegrali rzut rożny i Damian Oko trafił na 2:1. W rezultacie Zagłębie pokonało Podbeskidzie 2:1.

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Bramki: Patryk Szysz (73.), Damian Oko (90.+2) - Kamil Biliński (8.)