Ekstraklasa: Górnik znalazł pogromcę, Zagłębie pokonało lidera

03.10.2020 22:25
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Górnik Zabrze stracił miano jedynej niepokonanej drużyny w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W 6. kolejce podopieczni Marcina Brosza przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:2. Liderem pozostanie Raków Częstochowa.

Przed startem 6. kolejki w polskiej ekstraklasie były dwa zespoły, które w bieżących rozgrywkach nie zaznały jeszcze goryczy porażki. W piątek pozostała jedna, bo Cracovia uległa Śląskowi Wrocław 1:3. Dzień później los "Pasów" podzielił Górnik Zabrze.

Podopieczni Marcina Brosza pierwsze punkty stracili przed tygodniem, kiedy tylko zremisowali na własnym obiekcie z Wisłą Kraków, która z kolei pozostaje bez zwycięstwa [jej mecz 6. serii gier został przełożony ze względu na przypadki koronawirusa w ekipie "Białej Gwiazdy - red.]. W sobotę było jeszcze gorzej, a sposób na lidera znalazło Zagłębie Lubin.

Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze [WYNIK]

Przyjezdni byli stroną przeważającą, ale to gospodarze strzelali gole. W 39. minucie wynik otworzył Sasa Zivec. Trafienie zapisano właśnie na jego konto, choć tak naprawdę piłkę do własnej siatki skierował bramkarz Górnika Martin Chudy. Futbolówka po strzale gracza "Miedziowych" odbiła się od słupka, a potem od golkipera i dopiero wtedy toczyła się do bramki. Podwyższył tuż przed przerwą Patryk Szysz.

Po 6 kolejkach trzy prowadzące drużyny mają po 13 punktów. Liderem jest Raków Częstochowa, z takim samym dorobkiem jak Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin. W tej serii gier nikt już im nie zagrozi.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:0

Bramki: Sasa Zivec (39.), Patryk Szysz (45.)