Wyjazdowe zwycięstwo Legii, Carlitos bohaterem Wojskowych

26.08.2022 22:53

Legia Warszawa pokonała w piątkowym meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec. Bohaterem stołecznej drużyny został Carlitos, który zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu.

piłkarze Legii Warszawa

W pierwszych minutach meczu Stal - Legia niewiele się działo. Kibice mogli zapamiętać jedynie akcję z udziałem Pawła Wszołka, który w 26. minucie zmarnował sytuację sam na sam z Bartoszem Mrozkiem.

Kilka minut później doskonałą okazję na gola dla gospodarzy miał Said Hamulić, ale jego uderzenie głową zostało w porę zablokowane.  W 41. minucie Makanu Baku umieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Skromna wygrana Legii ze Stalą Mielec

Druga połowa nie obfitowała w wiele okazji bramkowych. Po godzinie gry dobrą interwencją popisał się Kacper Tobiasz, który obronił strzał Piotra Wlazło. Kiedy wydawało się, że w tym spotkaniu fani raczej nie obejrzą bramek sytuacja zmieniła się w 74. minucie. Wówczas Robert Pich, który pojawił się na boisku dwie minuty wcześniej zagrał do Carlitosa, który wpadł z futbolówką w pole karne i mocnym uderzeniem z ostrego kąta pokonał Mrozka.

Blisko zamknięcia meczu był Maciej Rosołek, który nie trafił w bramkę, dobijając strzał Josue, z którym poradził sobie bramkarz Stali. Ostatecznie Legia pokonała drużynę z Mielca 1:0.

PGE FKS Stal Mielec - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Carlitos (74).