Zamknij

Wszystko jest już jasne. Wiadomo, co z przyszłością Mioduskiego w Legii

28.01.2022 19:37

W czwartek portal legionisci.com poinformował, że szykują się duże zmiany w zarządzie Legii Warszawa i zasugerował, że obecny prezes klubu Dariusz Mioduski może podać się do dymisji. W piątek doniesienia te skomentował inny "legijny" serwis - legia.net - który rozwiał wątpliwości ws. przyszłości Mioduskiego w klubie z Łazienkowskiej.

Dariusz Mioduski
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

W czwartek portal legionosci.com poinformował, że niebawem z funkcji prezesa Legii Warszawa może zrezygnować Dariusz Mioduski, a kandydatem do jego zastąpienia jest Marcin Herra, który wkrótce wejdzie do zarządu klubu.

Tego samego dnia wieczorem serwis legia.net zaprzeczył jednak tym doniesieniom i podał, że prawdopodobnie nie dojdzie do zmiany prezesa u "Wojskowych". Herra, który koordynował przygotowania do organizacji polsko-ukraińskiego Euro 2012, a od kilku miesięcy jest członkiem zarządu spółki Legia Tenis, rzeczywiście ma bowiem wejść do zarządu Legii, ale nie w roli prezesa.

Wszystko jest już jasne. Wiadomo, co z przyszłością Mioduskiego w Legii

Herra ma być odpowiedzialny jedynie za pion komercyjny klubu. W zarządzie zastąpi więc Jarosława Jankowskiego, który niedawno zrezygnował z tej posady. "Nie ma natomiast tematu rezygnacji właściciela klubu z funkcji prezesa" - napisano w serwisie.

Mioduski przejął 100 procent akcji Legii w marcu 2017 roku. Za jego kadencji legioniści czterokrotnie zdobywali tytuł mistrza Polski (w 2017, 2018, 2020 i 2021 r.), a także raz triumfowali w rozgrywkach Pucharu Polski (w 2018 r.).

loader

RadioZET.pl/legionisci.com; legia.net