Wpadka Lecha Poznań, tylko remis z ostatnią drużyną tabeli

06.11.2021 22:06
Lech Poznań

Lech Poznań tylko zremisował z Górnikiem Łęczna 1:1 w spotkaniu 14. kolejki Ekstraklasy. Tym samym roztrwonił przewagę w tabeli nad drugą Lechią Gdańsk, która ma teraz tyle samo punktów co Kolejorz.

Lech objął prowadzenie w 18. minucie po bramce Joao Amarala. Do wyrównania doprowadził na 11 minut przed końcem Janusz Gol.

Był to już piąty w tym sezonie remis Lecha. Do tego podopieczni Macieja Skorży dołożyli osiem zwycięstw i jedną porażkę, a bilans ten przełożył się na 29 punktów. Tyle samo na koncie ma Lechia Gdańsk.

Górnik Łęczna pozostał na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy. Może "pochwalić" się dorobkiem zaledwie ośmiu punktów.

W następnej kolejce, 20 listopada, rywalem Lecha Poznań będzie Piast Gliwice. Górnik zmierzy się z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą.