Warta Poznań zostaje w ekstraklasie. Efektowna wygrana w Płocku

07.05.2022 17:04
Wisła Płock - Warta Poznań

Warta Poznań na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewniła sobie pozostanie w PKO Ekstraklasie na sezon 2022/2023. Podopieczni Dawida Szulczka pokonali na wyjeździe grającą na dużym spokoju Wisłę Płock 3:0.

- Nie możemy być jeszcze pewni utrzymania, potrzebujemy przynajmniej punktu - mówił przed spotkaniem Wisła Płock - Warta Poznań trener gości Dawid Szulczek. Drużyna z Wielkopolski przybyła na Mazowsze mając sześć punktów więcej od znajdujących się w strefie spadkowej ekip Wisły Kraków i Bruk-Betu Termaliki Niecieczy. W praktyce, nawet przy porażce, musiałby się zdarzyć kataklizm, by w takiej sytuacji zespół spadł z PKO Ekstraklasy.

W innym położeniu znajdowali się gospodarze. Płocczanie mieli już tylko matematyczne szanse na wyprzedzenie czwartej w tabeli Lechii Gdańsk i zagwarantowanie sobie miejsca w eliminacjach Ligi Konferencji. Z tego powodu podopieczni Pavola Stano mogli na dużym luzie podejść do starcia z płocczanami. Opiekun Wisły wymienił m.in. bramkarza - w miejsce etatowego golkipera Krzysztofa Kamińskiego szansę debiutu w elicie otrzymał Damian Węglarz.

Ekstraklasa: Wisła Płock - Warta Poznań

I właśnie tenże Węglarz w 37. minucie sprezentował gola przyjezdnym. Naciskany przez Miguela Luisa podał wprost do ustawionego w polu karnym Miłosza Szczepańskiego, a ten dopełnił tylko formalności. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej połowy.

Płocczanie odważniej wyszli do przodu, ale nie potrafili znaleźć drogi do siatki przeciwnika. Dokonali tego - i to dwukrotnie - goście. W 83. minucie z rzutu wolnego i po rykoszecie na 2:0 podwyższył Mateusz Kupczak, a 120 sekund później wynik ustalił wprowadzony z ławki Frank Castaneda.

Warta Poznań z 39 punktami jest już pewna pozostania w PKO Ekstraklasie. Wisła Płock jest 6.

Wisła Płock - Warta Poznań 0:3

Bramki: Miłosz Szczepański (37'), Mateusz Kupczak (83'), Frank Castaneda (85')

Składy

• Wisła Płock: Damian Węglarz - Aleksander Pawlak (Jakub Rzeźniczak 83'), Damian Michalski, Adam Chrzanowski, Piotr Tomasik - Mateusz Szwoch, Dominik Furman (Dusan Lagator 83') - Kristian Vallo (Filip Lesniak 61'), Rafał Wolski, Jorginho (Łukasz Sekulski 61') - Marko Kolar (Tomasz Walczak 83')
  • Warta: Jędrzej Grobelny - Robert Ivanov, Dawid Szymonowicz, Łukasz Trałka (Aleksandr Pavlovets 69') - Jakub Kiełb, Mateusz Kupczak, Nilo Maeenpaeae (Michał Jakóbowski 80'), Jan Grzesik - Miguel Luis (Michał Kopczyński 56'), Miłosz Szczepański (Jayson Papeau 56') - Milan Corryn (Frank Castaneda 56')