Ekstraklasa: Potknięcie Legii w Płocku, Wisła wygrała zaległy mecz

18.09.2019 20:00
Wisła Płock - Legia Warszawa

W zaległym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała na własnym stadionie Legię Warszawa 1:0. Mistrzowie Polski stracili tym samym okazję do objęcia prowadzenia w tabeli.

Pierwotnie ten mecz miał się odbyć 11 sierpnia, ale ze względu na zmianę daty spotkania w eliminacjach Ligi Europy z Atromitosem przełożono go najpierw na 16 września, a potem na 18 września.

Poprzednie mecze nie wyszły obu zespołom. Legioniści pokazali się z dobrej strony, ale nie potrafili ograć Jagiellonii (0:0). Płocczanie z kolei dostali lanie od Zagłębia Lubin aż 0:5. Podopieczni Radosława Sobolewskiego chcieli jak najszybciej zrehabilitować się za tamten blamaż i ta sztuka im się udała.

Legia przegrała z Wisłą Płock

W pierwszych minutach goście mogli prowadzić 2:0, ale Luquinhas źle przyjął piłkę, a Niezgoda przestrzelił. Potem inicjatywę przejęli gospodarze i oni swoją przewagę udokumentowali trafieniem Grzegorza Kuświka. Duży błąd popełnił w tej sytuacji Radosław Majecki, który odbił przed siebie piłkę po uderzeniu z 30 metrów Dominika Furmana.

Po przerwie legioniści niemal przez cały czas byli na połowie rywala, jednak brakowało klarownych okazji. Dopiero w doliczonym czasie gry piłkę meczową miał na nodze Arvydas Novikovas, ale nie zdołał trafić w bramkę. W rezultacie Legia, która przy zwycięstwie różnicą dwóch bramek wskoczyłaby na 1. miejsce w tabeli, wyjedzie z Płocka bez punktów.

Wisła Płock - Legia Warszawa 1:0

Bramki: Grzegorz Kuświk (40.)