Ekstraklasa: Korona Kielce rozbiła Wisłę Płock

31.05.2020 15:07
Wisła Płock - Korona Kielce

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 27. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce rozbiła na wyjeździe Wisłę Płock 4:1. Gospodarze wciąż są bez zwycięstwa w 2020 roku.

Płocczanie wystąpili w osłabionym składzie. Oprócz pauzującego za kartki Damiana Rasaka, w meczowym zestawieniu nie znaleźli się Torgil Gjersten, zmagający się z drobnym urazem i Rafał Wolski, który na czwartkowym treningu doznał prawdopodobnie zerwania więzadeł krzyżowych. Komunikat lekarski w tej sprawie zostanie ogłoszony w poniedziałek.

Mimo poważnych strat to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie. W 15 minucie na listę strzelców wpisał się 17-letni Dawid Kocyła. Nastolatek wykorzystał błąd Adnana Kovacivicia, który kwadrans później zrehabilitował się za tę wpadkę i doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Marcin Cebula.

Ekstraklasa: Korona pokonała Wisłę Płock

Po przerwie płocczanie próbowali odpowiedzieć, ale kolejne gole zdobywali goście, a konkretnie Petteri Forsell i Jacek Kiełb.

Dla Korony Kielce było to bardzo cenne zwycięstwo. Wprawdzie wciąż jest na pozycji spadkowej, ale do 13. Wisły Kraków, która w tej kolejce uległa Piastowi Gliwice aż 0:4, traci już tylko dwa punkty. Wisła Płock zaś straciła okazję, by znaleźć się w "grupie mistrzowskiej".

Posłuchaj podcastu

Wisła Płock - Korona Kielce 1:4

Bramki: Dawid Kocyła (15.) - Adnan Kovacević (30.), Marcin Cebula (34.), Petteri Forsell (67.), Jacek Kiełb (87.)