Zamknij

Kiedy Błaszczykowski zabierze głos? Wisła Kraków wydała oświadczenie

20.05.2022 13:45
Wisła Kraków wydała oświadczenie
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Wisła Kraków do 13 czerwca nie będzie komentować sytuacji wokół klubu, w tym pierwszego od 26 lat spadku z PKO Ekstraklasy. Do tej pory opinia publiczna nie doczekała się opinii jednego z właścicieli, Jakuba Błaszczykowskiego.

"Bardzo przepraszam. Zawiodłem. Stało się coś, co nie miało prawa się stać. Zrobiliśmy zbyt wiele błędów, podjęliśmy zbyt wiele złych decyzji. Teraz konieczne będą poważne zmiany. Osobiście jestem na nie gotowy." - napisał na Twitterze Tomasz Jażdżyński. "Nie ma zbyt wielu pojemnych słów, które pomieszczą uczucia w tej chwili. Po prostu przepraszam wszystkich, którzy dziś muszą tego wszystkiego doświadczyć" - wtórował mu Jarosław Królewski. Oba wpisy pochodzą z 15 maja; zostały opublikowane zaraz po porażce "Białej Gwiazdy" z Radomiakiem, która przypieczętowała spadek ekipy spod Wawelu z PKO Ekstraklasy. Brakuje tylko głosu trzeciego z właścicieli, Jakuba Błaszczykowskiego oraz prezesa, jego brata Dawida.

"Analizy upadku" - przynajmniej publicznego w wykonaniu przedstawicieli Wisły Kraków - na razie nie będzie. Królewski zapowiedział, że klub pracuje we własnym gronie, w najbliższym czasie zamierza porozmawiać z zawodnikami oraz ze sponsorami i wypracować koncepcję na nowy sezon. W piątek opublikowano oświadczenie w tej sprawie. Wygląda na to, że na kolejne komentarze będziemy musieli poczekać przeszło trzy tygodnie. Tylko nadal nie wiadomo, czy i wtedy głos zabiorą Błaszczykowscy.

Oświadczenie Wisły Kraków

"13 czerwca 2022 roku zawodnicy pierwszej drużyny TS Wisła Krakow SA rozpoczną przygotowania do sezonu 2022/2023. Przed pierwszym treningiem klub planuje zorganizować konferencję prasową z udziałem właścicieli i władz, na której zostaną przedstawione informacje o strategii, planach i strukturze Wisły w kolejnym sezonie" - napisano w komunikacie.

"Władze i właściciele klubu w pełni rozumieją rozgoryczenie, zniecierpliwienie i zaniepokojenie panujące wśród sympatyków Wisły Kraków. Zwracamy się jednak z uprzejmą prośbą o zrozumienie zaistniałej sytuacji, która szczegółowo zostanie omówiona podczas zapowiedzianej konferencji prasowej" - dodano.

Wisła Kraków po 26 latach spadła z PKO Ekstraklasy. Wtedy "Biała Gwiazda" powróciła do elity po roku spędzonym w ówczesnej II lidze.

RadioZET.pl/wisla.krakow.pl