Wisła Kraków lepsza od Wisły Płock. Błaszczykowski bohaterem

23.06.2020 22:34
Wisła Kraków - Wisła Płock

Wisła Kraków pokonała Wisłę Płock 1:0 w meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Białej Gwieździe zwycięstwo zapewniła bramka Jakuba Błaszczykowskiego.

Mecz początkowo miał spokojny przebieg. Goście wycofali się na swoją połowę, a gospodarze nie byli w stanie wypracować dobrej okazji strzeleckiej.

W 17. minucie Alon Turgeman otrzymał wreszcie dobre podanie w pole karne. Oddał mocny strzał z woleja, lecz zmierzająca do bramki piłka odbiła się od ręki Michała Marcjanika. Arbiter najpierw nakazał wykonać rzut rożny, ale po interwencji arbitra VAR i obejrzeniu zdarzenia na monitorze podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnym strzałem wykorzystał Jakub Błaszczykowski.

W 23. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Rafał Janicki. Po jego strzale głową piłka przeleciała tuż obok słupka.

Goście pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 29. minucie. Karol Angielski przedarł się w pole karne, lecz kopnął piłkę wzdłuż bramki.

Krakowianie do końca pierwszej połowy kontrolowali grę. Nie udało im się, mimo kilku obiecująco zapowiadających się akcji, zdobyć drugiej bramki.

Wisła Kraków - Wisła Płock: Wygrana Białej Gwiazdy

Na początku drugiej połowy Vullnet Basha mocno uderzył z dystansu, ale Krzysztof Kamiński nie dał się zaskoczyć. Potem lekką przewagę uzyskali goście, którzy starali się doprowadzić do wyrównania. Generalnie jednak mecz z każdą minutą był coraz gorszym widowiskiem, a piłkarze obydwu drużyn sprawiali wrażenie, jakby brakowało im sił.

Goście najlepszą okazję do wyrównania mieli w 78. minucie, gdy Giorgi Merebaszwili strzelał z pola karnego, lecz nie trafił w bramkę.

W końcówce goście swojej szansy szukali w rzutach rożnych i wolnych wykonywanych przez Dominika Furmana. Miejscowi jednak nie popełnili błędu, jak w meczu tych drużyn 29 lutego, gdy w doliczonym czasie stracili gola i zamiast wygrać, zremisowali 2:2.

Wisła Płock jeszcze nie może być pewna utrzymania, ma tylko jeden punkt więcej od "Białej Gwiazdy". Podopieczni trenera Sobolewskiego nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w żadnym z sześciu meczu po restarcie sezonu.

Wisła Kraków - Wisła Płock 1:0 do przerwy

Bramki: 1:0 Jakub Błaszczykowski (19-karny).